Zakończył się kurs językowy finansowany ze środków programu PO WER

Trwający od 10 do 16 października kurs językowy w Alicante, w którym udział wzięło 5 nauczycieli naszej szkoły, dobiegł końca. Kurs był elementem projektu „Nowoczesna szkoła szansą dla małego miasteczka”, finansowanego ze środków europejskich w ramach programu PO WER.

Ostatnie dni spędzone w słonecznym Alicante to nie tylko intensywna praca nad językiem angielskim, zwieńczona uzyskaniem certyfikatów przez wszystkich uczestników kursu, ale także czas na spotkania integracyjne oraz zwiedzanie okolicy.

W czwartek uczestnicy kursu udali się na wycieczkę na malowniczą wyspę Tabarca, słynącą z fantastycznych raf koralowych oraz krystalicznie czystej wody. Część uczestników udała się tramwajem, który w centrum miasta porusza się pod ziemią, na wycieczkę do pobliskiego Benidorm, podziwiając po drodze widoki gór i morza.

W piątek odbyły się kolejne zajęcia, a po nich wręczenie certyfikatów oraz spotkanie podsumowujące w jednej z typowych dla miasta kawiarenek.

W sobotnie południe natomiast odbyła się gra terenowa, wzorowana na escaperoomie. To była już ostatnia odsłona międzynarodowego spotkania w Alicante.

W niedzielę cała grupa wróciła bezpiecznie do domów, podczas lotu ponownie podziwiając piękno Alp.

Cały kurs dostarczył uczestnikom wielu okazji do podniesienia swoich umiejętności językowych. Zastosowane metody i formy pracy sprzyjały szybkiemu opanowywaniu materiału. Nawiązane zostały nowe, międzynarodowe znajomości, które być może w przyszłości zaowocują bliższymi kontaktami między poszczególnymi szkołami. Dla części uczestników kursu był to także pierwszy pobyt w Hiszpanii i kontakt z kulturą tego kraju, która jest bogata i niezwykle interesująca.

Wkrótce odbędą się kolejne mobilności w ramach realizowanego w szkole projektu. W listopadzie kolejnych 8  nauczycieli będzie podnosiło swoje kwalifikacje poza granicami Polski. Najpierw 4 nauczycieli uda się do Stambułu (flipped learning), a następnie kolejnych 4 na kurs języka angielskiego do Madrytu. Łącznie zaplanowane zostały 23 mobilności.

Warto wspomnieć, iż koordynatorem realizacji projektu jest Pani Joanna Betscher, dzięki zaangażowaniu której wszystkie wyjazdy są możliwe i stoją na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym.