Współpraca nakielskiego Staszica z PG i NBP

24. kwietnia 2022r. młodzież Zespołu Szkół im. S. Staszica w Nakle nad Notecią wzięła udział w warsztatach przygotowanych przez Politechnikę Gdańską. Warsztaty odbyły się w ramach projektu UCZELNIE SZKOŁOM – O FINANSACH Z NBP. EDYCJA II. Celem projektu jest zwiększenie świadomości uczniów w zakresie zarządzania finansami, korzystania z usług finansowych, zagadnień związanych z przedsiębiorczością oraz karierą zawodową.
Do projektu zostało zaproszonych 6 szkół z Polski, z województwa kujawsko – pomorskiego tylko jedna – Zespół Szkół im. S. Staszica.
Uczniowie Staszica uczestniczyli w warsztatach i ćwiczeniach przygotowanych przez pracowników Wydziału Zarządzania i Ekonomii PG. Młodzież wysłuchała wykładów z zakresu ekonomii i podstaw przedsiębiorczości, zagadnienia poruszone na zajęciach to:

  • Główne instytucje wpływające na stabilność ekonomiczną i finansową kraju (dr K.Kubiszewska),
  • Oszczędzanie i inwestowanie (dr J. Zientarski),
  • Sytuacja na rynku pracy, zawody przyszłości (dr P. Ziemiański),
  • Jak bezpiecznie płacić kartą, telefonem lub przelewem (mgr P. Kasprzak).

Uczniowie, którzy wzięli udział w projekcie to:
Filip Skubiszewski (kl.1b – technikum kształcące w zawodzie technik organizacji turystyki),
Wiktoria Fedec (kl. 1c – technikum kształcące w zawodzie technik ekonomista)
Julia Budnik, Weronika Dąbecka, Milena Kaźnica, Wiktoria Listosz, Aleksandra Malik, Marta Mizdalska, Aleksandra Pikulik, Martyna Pruchnicka, Amelia Serwus, Weronika Szawaryn, Szweda Partycja Agata Tecław, Michalina Tecław (kl. 2c technikum – kształcącego w zawodzie technik ekonomista i technik rachunkowości)
Nina Czyż, Kinga Gondek (kl. 2a – liceum ogólnokształcące)
Oliwia Górecka, Roksana Hibner, Wiktoria Wojnowska (kl.3fP – technikum kształcące w zawodzie technik logistyk).

Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej przygotował konkurs dla uczniów. Laureatami konkursu zostali: Filip Skubiszwski, Amelia Serwus i Michalina Tecław.

Koordynatorem współpracy z PG i organizatorem wyjazdu była M. Fedec. Opiekunem młodzieży był T. Kowalski.