Wręczenie pucharów Kcyńskiej Ligi Strzeleckiej – 2 miejsce Mateusza Konickiego ze Staszica

20 grudnia 2023 r. to dzień podsumowania i nagrodzenia najlepiej strzelających zawodników w ramach Kcyńskiej Otwartej Ligi Strzeleckiej o Puchar Burmistrza Kcyni. Od września do grudnia w środy na strzelnicy ZST w Kcyni pod okiem pana Tomasza Sutego  oraz pani Ewy Karczewskiej rozgrywano mini turnieje strzeleckie, a najlepsze miesięczne wyniki zawodników decydowały o finałowej klasyfikacji.

W tym dniu na strzelnicy pojawili się również: pan Ryszard Hanioszyn, który od samego początku wspiera i rozwija kcyńskie strzelectwo sportowe oraz pan Rafał Woźniak – Kierownik Referatu Edukacji, Promocji, Sportu i Kultury.

W turniejowych potyczkach uczestniczyło 36 zawodników, jednak o ostatecznej klasyfikacji zdecydowały: systematyczność, determinacja, opanowanie właściwych postaw strzeleckich, umiejętności zgrywania przyrządów celowniczych czy ściągania języka spustowego i  odrobina szczęścia.

Opiekunowie i młodzież zadbali o świąteczną atmosferę podsumowania – były pyszne pierogi produkcji Pani Ewy, słodycze, ciepłe napoje i moc pozytywnych świątecznych i noworocznych życzeń, jednak wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na uhonorowanie najlepszych strzelców.

Zaczęliśmy nietypowo – od  czwartej lokaty Poli Koniec – tylko 1 punkt dzielił ją od trzeciego miejsca, które zajęła Judyta Witkowska (188 pkt.). Na drugim miejscu uplasował się fan strzeleckiej rywalizacji z nakielskiego Staszica – Mateusz Konicki (189 pkt.), a bezkonkurencyjna okazała się Klaudia Śliwińska, która z wynikiem 197 punktów zajęła pierwszą lokatę.

Gratulacje, dyplomy i puchary wręczyli zaproszeni goście – przedstawiciele UM w Kcyni oraz opiekunowie, a szczególną nagrodą dla zwycięzców były gromkie brawa pozostałych zawodników, bo to oni najlepiej wiedzą, ile wysiłku należy włożyć, by osiągać tak wysokie wyniki (w rywalizacji można było wystrzelać maksymalnie 200 pkt.).

Niewątpliwie na pochwałę zasługują też zawodnicy, którym tym razem nie udało się znaleźć w finałowej trójce, chociaż i oni są świetnymi strzelcami.

 Autor: TS