Wielkanocny turniej piłki halowej

Dnia 13 kwietnia 2022 roku na hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią odbył się Międzyszkolny Wielkanocny Turniej Piłki Halowej chłopców o Puchar Dyrektora Staszica. Zaproszenie przyjęło aż 6 szkół z terenu Powiatu Nakielskiego. Z Kcyni gościliśmy Zespół Szkół Technicznych a z Szubina Zespół Szkół im. prof. Emila Chroboczka. Do Nakła przyjechała również drużyna z Zespołu Szkół z Lubaszcza. Przy piłkarskich zmaganiach nie zabrakło Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa z Samostrzela. Nakło reprezentowało trzy drużyny: Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego, I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego oraz gospodarzy Zespół Szkół im. Stanisława Staszica, którzy byli jednocześnie organizatorami rozgrywek.

Po losowaniu i krótkiej odprawie oficjalnie przywitano wszystkie drużyny oraz opiekunów, którzy przygotowywali młodzież do sportowych zmagań. Utworzono dwie grupy: A – czterodrużynowa oraz B – trzydrużynowa, w których grano systemem „każdy z każdym”. Rozegrano 9 meczów grupowych, które trwały raz 10 min z ewentualnymi jednominutowymi karami. Tuż po rywalizacjach grupowych rozegrano mecze o konkretne miejsca. Organizator przewidział wyróżnienia indywidualne dla najlepszego piłkarza turnieju oraz najlepszego bramkarza.

Poniżej przedstawiamy kolejność rozgrywanych meczów w grupach i o miejsca:

Grupa A
ZS Szubin – ZS Staszic Nakło 0:2

ZSCKR Samostrzel – ZS Lubaszcz 2:0

ZS Szubin – ZSCKR Samostrzel 1:2

ZS Staszic Nakło –ZS Lubaszcz 1:0

ZS Szubin – ZS Lubaszcz 1:0

ZS Staszic Nakło – ZSCKR Samostrzel 1:0

Grupa B

ZSŻŚ Nakło – I LO Nakło 4:0

ZSŻŚ Nakło – ZST Kcynia 2:1

I LO Nakło – ZST Kcynia 1:5

Pierwsze dwa miejsca w grupie A i B rozgrywały między sobą półfinały (na krzyż) w celu wyłonienia drużyn do meczów o 3 i 1 miejsce. Zespoły z trzecich miejsc w grupie podejmowały mecz o 5 miejsce a ostatnie miejsce w grupie A klasyfikowane było automatycznie 7 miejscem w rozgrywkach.

Półfinały:

ZS Staszic Nakło – ZST Kcynia  1:0

ZSŻŚ Nakło – ZSCKR Samostrzel 3:1 (1:1)

Mecz o 5 miejsce

I LO Nakło – ZS Szubin 0:0
(zgodność drużyn z ostatecznym 5 miejscem)


Mecz o 3 miejsce

ZST Kcynia – ZSCKR Samostrzel 2:0

Mecz o 1 miejsce

ZS Staszic Nakło – ZSŻŚ Nakło 0:2

Klasyfikacja końcowa:


1. ZSŻŚ Nakło

2. ZS Staszic Nakło

3. ZST Kcynia

4. ZSCKR Samostrzel

5. I LO Nakło

6. ZS Szubin

7. ZS Lubaszcz

ZS Staszic Nakło zagrał w składzie: O. Zwolinski, D. Nowak, M. Lemke, M. Somrowski, B. Świerczek, M. Kamiński, M. Dych, J. Tomyślak, A. Winklewski, K. Siekierka, O. Drożniak. Opiekunem zespołu i organizatorem turnieju był nauczyciel wychowania fizycznego Michał Stachowski

Wszystkim zawodnikom dziękuję za sportową rywalizację, wysoki poziom gry i walkę do ostatnich minut. Pierwsze trzy drużyny otrzymały puchary awszystkie zespoły wróciły do szkół z pamiątkowym dyplomem. Puchar i dyplom najlepszego bramkarza odebrał Oskar Zwolinski z ZS Staszic Nakło a za najlepszego piłkarza Miłosz Woźniak z ZST Kcynia. Podziękowania kierowane są do sędziów: Radosława Hyżego, Piotra Dutkiewicza oraz uczniów 3bP, którzy sprawnie obsługiwali tablicę wyników pomagając w przygotowaniach.

materiał: Michał Stachowski