Warsztaty kreatywności w LO Staszic

Uczniowie klasy 3ap Liceum Ogólnokształcącego w ZS im. S. Staszica mieli okazję uczestniczyć w warsztatach kreatywności. Warsztaty zostały przeprowadzone przez panią Paulinę Jankowską – psychologa i psychoterapeutę psychodynamicznego. Pani Paulina przybyła do Staszica z Poznania, gdzie pracuje w Pracowni Rozwoju Osobistego KRESKA.

Podczas warsztatów uczniowie wykonywali wiele ćwiczeń rozwijających kreatywność. Budowanie najwyższej wieży w nitek makaronu, fantazjowanie na podstawie rysunku kolegi/koleżanki, czy też tworzenie różnych opowieści skupionych wokół emocji lub przerysowanej, słodkiej tematyki to tylko niektóre z nich. Ćwiczenia rozwijały również kompetencje społeczne, gdyż efekty pracy niejednokrotnie ściśle związane były z umiejętnością współpracy w grupie. Warsztaty okazały się okazją do doskonałej zabawy, poznania siebie i odkrycia nowych możliwości. Kreatywna postawa uczniów pozytywnie zaskoczyła panią psycholog oraz samych uczestników warsztatów.

Zajęcia odbyły się w ramach projektu „Kreatywność przede wszystkim!”, który realizowany był dzięki grantowi pozyskanemu ze Starostwa Nakielskiego.

Warsztaty były jednym z punktów programu realizowanego w ramach zajęć pozalekcyjnych. Efektem pracy uczniów podczas zajęć będą trzy książeczki napisane w języku angielskim. Pierwsza – ‘Little Red Wolfy Hood’ ukazała się w maju. Kolejna – ‘Tarzaness’ znajduje się właśnie w druku i wkrótce trafi do nauczycieli języka angielskiego w szkołach podstawowych.

Koordynatorem projektu jest pani Joanna Betscher.