Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Staszicu

Nadszedł kolejny wrzesień, a wraz z nim – kolejny nowy rok  szkolny. Tym razem w Staszicu naukę rozpoczyna prawie 770 uczniów! Na szczęście obszerna hala sportowa pomieściła wszystkich – i uczniów, i nauczycieli, i zaproszonych gości, a wśród nich Starostę Nakielskiego Tadeusza Sobola, przedstawiciela Rady Rodziców – Łukasza Karmowskiego, Tomasza Kokoszewskiego -przedstawiciela Banku Spółdzielczego, sprawującego patronat nad klasami ekonomicznymi oraz rachunkowości oraz Pawła Szczerbę – przedstawiciela firmy Kawczyński Logistics, patronującej klasom logistycznym.
Uroczystość rozpoczęcia nowego roku była szczególnie ważna dla uczniów aż siedmiu pierwszych klas.
Pierwszaki! Witamy na pokładzie, trzymamy za Was kciuki i zapewniamy – choć dziś szkoła wydawała się duża i obca, szybko poczujecie się tu u siebie. A zaopiekują się Wami i starsi koledzy i wychowawcy: Justyna Narożna wychowawczyni liceum ogólnokształcącego, Agnieszka Siwiak wychowawczyni klasy turystycznej, wychowawczyni ekonomistów i specjalistów w dziedzinie rachunkowości – Żaneta Garbaciak, Magdalena Komorowska opiekująca się klasą reklamy, Jolanta Lach wychowawczyni informatyków, Sandra Kurdynowska i Marcin Kuliński będący wychowawcami klas logistycznych.
Rozpoczynający się nowy rok będzie dla naszej szkoły szczególny – już wkrótce rozpoczną się prace związane z rozbudową zaplecza sportowego. Czekamy na nowe boiska, zadaszony kort, zagospodarowany na nowo teren rekreacyjny. Sam proces budowy będzie dla nas z pewnością nieco uciążliwy – wyłączona z użytkowania zostanie spora część parkingu, utrudnione będzie też przemieszczanie się z budynku szkoły do hali sportowej. Wszystko to wymaga od nas cierpliwości i ostrożności, jednak wiemy – warto znieść niewygody, by już wiosną cieszyć się efektami tej wyjątkowej inwestycji.
Tak więc – ruszamy w nowy rok, nowy czas, po nowe doświadczenia! Czeka nas dużo pracy, ale na pewno także mnóstwo pięknych, radosnych chwil!

Tekst: Justyna Narożna