Uczniowie “Staszica” na spływie kajakowym

Mimo niesprzyjającej pogody, jak przystało na tzw. „Zimną Zośkę”, czyli 15 maja, uczniowie „Staszica” postanowili na sportowo przysłużyć się środowisku naturalnemu. Wyruszyli na spływ kajakowy po Noteci, aby posprzątać nabrzeża rzeki. Była to także okazja do doskonalenia technik sterowania kajakiem, takich jak szybkie zwroty, omijanie przeszkód czy suw wsteczny. Umiejętności przydadzą się na kolejnym spływie już w trudniejszych warunkach.

Wprawdzie uczestnicy akcji spodziewali się, że nabrzeża Noteci do najczystszych nie należą, ale ilość śmieci, jaką zebrali, świadczy niewątpliwie o braku świadomości proekologicznej osób korzystających z dobrodziejstw tej pięknej rzeki. Na szczęście akcja uczniów „Staszica” pozwala mieć nadzieję na to, że swoją postawą pozytywnie wpłyną na zmianę mentalności osób obojętnych ekologicznie i społecznie.

Uczestnicy akcji wraz z opiekunami bardzo dziękują panu Jackowi Maćkowskiemu z Koła Turystyki Górskiej im. Klimka Bachledy za pomoc w realizacji pomysłu, a także Przystani „Powiat Nakielski” za udostępnienie sprzętu.