Tydzień bankowości w Staszicu

W Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią współpraca szkoły z pracodawcami jest bardzo istotnym elementem kształcenia przyszłych ekonomistów. Szczególnie dobrze rozwija się ona w ramach patronatu Banku Spółdzielczego w Nakle nad Notecią. Dzięki niej uczniowie mają możliwość zdobycia praktycznych umiejętności i wiedzy oraz podstaw doświadczenia zawodowego.

W miesiącu maju odbył się w Zespole Szkół cykl spotkań uczniów Staszica z pracownikami nakielskiego Banku Spółdzielczego. W ciągu tygodnia młodzież każdego dnia pogłębiała wiedzę z zakresu roli banku we współczesnym świecie, oszczędzania, rodzaju produktów bankowych, nowoczesnych usług oferowanych przez bank jak BLIK, aplikacja BSLMobile, bezpiecznego poruszania się w cyberprzestrzeni, jak również codziennej pracy bankowca. Spotkania z uczennicami i uczniami odbywały się z podziałem na sześć modułów tematycznych. Były to: „Cyberbezpieczeństwo”, „Mądre inwestowanie”, „Moje finanse – myślę przedsiębiorczo”, „Praca w banku”, „Rynki finansowe – zaufanie w biznesie” oraz „Wiarygodność finansowa i zdolność kredytowa”. Prelegentami byli pracownicy banku: Wojciech Gawlak, Justyna Gruntkowska, Gracjan Konieczka, Tomasz Kokoszewski, Anna Dawidowicz i Lucyna Mikulska.

Młodzież biorąca udział w tym wydarzeniu chętnie zadawała prowadzącym pytania związane  z bankowością i szeroko pojętymi finansami. Ponadto uczennice i uczniowie brali udział w tematycznych quizach. Na zwycięzców czekały drobne nagrody rzeczowe.

Organizatorką tygodniowego wydarzenia była Grażyna Kinderman.

Zespół Szkół im Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią jest szkołą otwartą potrafiącą współpracować z lokalnymi podmiotami gospodarczymi z korzyścią dla uczniów.

Materiał: Grażyna Kinderman