Turniej piłki nożnej z okazji “Dnia Kobiet”

Dnia 8.03.2022r. w ZSŻŚ odbył się turniej piłki nożnej dziewcząt z okazji „Dnia Kobiet”, który  został zorganizowany przez ZS im S. Staszica w Nakle wspólnie z ZSŻŚ IM. kmdr Bolesława Romanowskiego w Nakle.

W turnieju wzięło udział 7 zespołów: ZS im. S. Staszica w Nakle, ZSŻŚ im. kmdr B. Romanowskiego w Nakle, I LO im. B. Krzywoustego w Nakle, ZS im. W. Łokietka w Lubaszczu, ZSCKR im. W. Witosa w Samostrzelu, I LO im. S. Wyspiańskiego w Szubinie, ZS im. prof. E. Chroboczka w Szubinie.  W pierwszej fazie turnieju zostały rozlosowane dwie grupy, w których zostały rozgrywane  mecze „każdy z każdym”. Z każdej grupy wychodziły po dwie drużyny do półfinału turnieju.

Pierwszy półfinał rozegrały zespoły z Nakła: ZS im. S. Staszica z I LO „Krzywousty”. Po zaciętym meczu i remisie 1:1 w regulaminowym czasie gry, zawodniczki wykonywały rzuty karne i tutaj lepszym zespołem okazało się I LO „Krzywoausty”.

W drugim półfinale grał zespół: ZS im. prof. E. Chroboczka w Szubinie z zespołem ZSCKR im. W. Witosa w Samostrzelu, i ten mecz wygrały dziewczęta z Szubina.

W meczu o trzecie miejsce zagrała drużyna ZS im. S. Staszica w Nakle z ZSCKR w Samostrzelu i w tej rywalizacji, lepszą zespołem były dziewczęta z ZS im. S. Staszica.

W meczu o pierwsze miejsce zagrały: I LO im. B. Krzywoustego w Nakle z ZS im. prof. E. Chroboczka w Szubinie. Po emocjonującej grze turniej wygrał zespół I LO im. B. Krzywoustego w Nakle.

Najlepszą zawodniczką turnieju została Klaudia Pozorska z ZS im. prof. E. Chroboczka w Szubinie.