Turniej Dziewcząt z okazji “Dnia Kobiet”

Dnia 7.03.2024r. w hali ZSŻŚ odbył się Turniej w Piłkę Nożną  Dziewcząt z okazji „Dnia Kobiet”, którego organizatorem były dwie szkoły: ZS im. S. Staszica w Nakle i ZSŻŚ w Nakle.W turnieju wzięło udział 6 zespołów: ZS im. S. Staszica w Nakle, ZSŻŚW Nakle, ILO „Krzywousty, ZS w Lubaszczu, ZSCKR w Samostrzelu, ZS w Szubinie. Zawody zostały rozegrane systemem „każdy z każdym” i każdy zespół rozegrał po 5 meczy.

W składzie reprezentacji naszej szkoły wystąpiły: Julia Lipska, Dominika Świtalska, Zofia Grabas, Olga Gajewska, Barbara Zawistowska, Marta Szymańska, Agata Chenc, a opiekunem była Ewa Welker.

Trzeba powiedzieć, że z roku na rok dziewczęta spisują się coraz lepiej. Pokazały, jak należy walczyć o każdą piłkę i mimo zmęczenia walczyły do ostatniego gwizdka zdobywając bramki.  Wszystkie nasze zawodniczki zasługują na uznanie za wolę walki i determinację w dążeniu do zwycięstwa.

W klasyfikacji końcowej nasz zespół zajął IV miejsce, ponieważ o trzecim miejscu zdecydował bezpośredni pojedynek, który dziewczęta rozegrały z ILO „Krzywousty”.

W tym pojedynku skuteczniejszy okazał się zespół ILO. Należy dodać, że w tym meczu nasza drużyna grała w osłabieniu z powodu wyeliminowania naszej bramki z gry, gdyż doznała kontuzji w starciu z zawodniczką z Szubina.

materiał: Ewa Welker