Świąteczny Berlin

W dniu 08.12.2023r. odbyła się szkolna wycieczka do zachodnich sąsiadów, na której młodzież ze Staszica miała okazję poznać stolicę Niemiec – Berlin.

W tym dniu poznaliśmy historię i kulturę wybranych miejsc, spacerując ulicami Berlina. Zaczynając od Postdamer Platz, Sony Center, Pomniku Ofiar Holokaustu, Reichstag kończąc na Bramie Brandenburskiej.

Następnie udaliśmy się na Alexanderplatz, na którym odwiedziliśmy stoiska i budki jarmarku świątecznego. Mogliśmy spróbować lokalnej kuchni, degustować się słodkimi przekąskami oraz zakupić pamiątki. Atmosfera i klimat jarmarków zrobiły na nas ogromne wrażenie. Wieczorem uśmiechnięci i pozytywnie zmęczeni wsiedliśmy w autokary i ruszyliśmy do Polski.

Szczególne podziękowania należą się organizatorowi wycieczki – Panu Karolowi Lizakowi.

Dziękujemy również naszym opiekunom Pani Agnieszce Siwiak, Pani Małgorzacie Fedec, Pani Justynie Jamnik-Bojewskiej, Pani Monice Pasieka, Pani Wioletcie Szczepańskiej, Panu Tomaszowi Sutemu, Panu Krzysztofowi Borusowi, Panu Dariuszowi Janowi Betscherowi oraz Panu Witoldowi Szarszewskiemu za współpracę i sprawowanie opieki nad całą grupą.

Autor: Patryk Mielcarek kl. 4b