Studniówka 2024 w nakielskim Staszicu

“Spędziliśmy razem tyle czasu… Doświadczyliśmy tyle radości i satysfakcji. Może czasem… smutków, rozterek i – może – gniewów naszego pokolenia. Ale dziś nadszedł szczególny dzień. Zostało nam… sto dni. Zostało nam więc zaufać tradycji i celebrować te symboliczne sto dni do matury.”

Takimi, między innymi, słowami młodzież nakielskiego Staszica powitała wszystkich gości, którzy w piątkowy wieczór, 9.lutego 2024, zgromadzili się w pałacu w Rzęszkowie.

Tegoroczna studniówka nakielskiego Staszica stała się faktem. Wzięły w niej udział klasy 4a (liceum ogólnokształcące), 5b (technikum organizacji turystyki), 5c (technikum ekonomiczne), 5d (technikum reklamy), 5e (technikum informatyczne), 5f (technikum logistyczne). Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Dyrekcji szkoły, nauczycieli i rodziców.

Tradycyjnie – imprezę zainicjował uroczysty polonez. Następnie Dyrektor Dariusz Jan Betscher życzył wszystkim udanej zabawy a uczniom także powodzenia na maturze. Głos zabrał też pan Andrzej Niedbała, Przewodniczący Rady Rodziców. Uczniowie podziękowali Dyrekcji, wychowawcom klas, wszystkim nauczycielom i rodzicom. Części oficjalnej stało się zadość. A później…

A później była już tylko znakomita zabawa.Po smakowitej kolacji zaczęły się tańce. O oprawę muzyczną imprezy dbał djGrudi, który porwał wszystkich do tańca. Młodzież, nauczyciele i rodzice bawili się wspólnie a muzyka łączyła pokolenia. To było wspaniałe…

Nie zabrakło też spektakularnego tortu.Tańcom, rozmowom, uśmiechom nie było końca.  A jedną z niezwykłych atrakcji była fotobudka 3D, która cieszyła się wielkim zainteresowaniem. To była wspaniała zabawa…

Szczególna w tym rola rodziców, którzy wzięli na siebie ciężar organizacji imprezy.Chwała im za to i wielkie podziękowania!!!

Wychowawcami tegorocznych klas maturalnych Staszica są: p. Justyna Jamnik – Bojewska (4a), p. Michał Stachowski (5b), p. Maciej Muzalewski (5c), p. Agnieszka Rotkiewicz i p. Alicja Kaniewska (5d), p. Małgorzata Fedec (5e), p. Joanna Rosińska – Bury (5f).

Niezwykle udana studniówka nakielskiego Staszica w roku szkolnym 2023/2024 to już przeszłość, ale wspomnienia zostaną z nami na bardzo długo.

Tekst: Maciej Muzalewski

Zdjęcia:Fot. Fotomag& -MKW-PRO