Staszic żegna rok szkolny

Lato, lato, lato czeka, razem z latem czeka rzeka, razem z rzeką czeka las
A tam ciągle nie ma nas… Ale już… Za chwilę… Gdyż… W nakielskim Staszicu…

W piątek 24. czerwca uroczyście pożegnaliśmy rok szkolny 2021/2022. Ceremonia rozpoczęła się na zewnątrz budynku. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu Samorząd Uczniowski powitał wszystkich zgromadzonych: uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców oraz przybyłych gości. Następnie głos zabrał Pan Dyrektor Dariusz Jan Betscher.

Najważniejszym punktem programu było uhonorowanie aż 46 najlepszych uczniów Staszica, tych, którzy osiągnęli średnią ocen przynajmniej 4,75. Wraz z obecnymi na uroczystości rodzicami odebrali oni świadectwa, listy pochwalne i nagrody książkowe. Zaszczytem było uhonorowanie rodziców listami gratulacyjnymi.

A kolejnym zaszczytem było pożegnanie nauczycieli, którzy w tym roku szkolnym kończą pracę w naszej szkole. Społeczność szkolna, ustami Samorządu Uczniowskiego, pożegnała Panią Elżbietę Łochocką, nauczycielkę chemii i przedmiotów logistycznych oraz Pana Tomasza Kowalskiego, nauczyciela biologii, który też uczył przedmiotów z
branży TSL… Obydwoje nauczyciele na zawsze wpisali się w zacną historię Staszica. Zawsze byli blisko uczniów i pomagali im pokonać trudy kolejnych etapów edukacji. Stąd smutek Staszica, że musiał się z nimi pożegnać. Ale Staszic nigdy o nich nie zapomni….

Na zakończenie Pan Dyrektor oraz Rada Samorządu Uczniowskiego pożegnali wszystkich, życząc bezpiecznego i udanego wypoczynku wakacyjnego.

Już za parę dni, za dni parę… Wezmę plecak swój i gitarę…

Staszic życzy wszystkim uczniom i nauczycielom na świecie udanego i spokojnego urlopu!!!