Staszic najlepszy w Gminie Nakło

24.02.2022r. w ZS im. Stanisława Staszica odbyły się Gminne Rozgrywki w Piłce Ręcznej Chłopców. W rozgrywkach udział wzięły ZS im. S. Staszica w Nakle, ZSŻŚ im. kmdr Bolesława Romanowskiego w Nakle oraz ZSCKR im. W. Witosa w Samostrzelu. 

Najlepszą drużyną został zespół „Staszica”, który wygrał z drużyną ZSŻŚ wynikiem 11:7, z natomiast  ZSCKR wygrał 17:9.  Najwięcej bramek zdobyli: Dominik Nowacki – 10, Jakub Kiersznicki – 5, Szymon Powalisz – 4, Hubert Kwiatkowski – 4, Borys Tacikowski – 3, Kacper Makarewicz – 1,  Kevin Pietryszek – 1. Do Finału Licealiady Powiatu Nakielskiego zakwalifikował się zespół „Staszica” i ZSCKR w Samostrzelu.

1 marca w naszej szkole, odbył się Finał Licealiady Powiatu Nakielskiego w piłce ręcznej chłopców, w której wzięły udział: ZS „Staszic”, ZSCKR w Samostrzelu, ZS im. prof. E. Chroboczka w Szubinie, ZST w Kcyni. Po pasjonujących, zaciętych meczach i walce do ostatniego gwizdka najlepszą drużyną została szkoła z Samostrzela, drugie miejsce zajął zespół z Kcyni, na trzecim miejscu znalazł się zespół naszej szkoły – „Staszic”, czwarte miejsce zajęła drużyna z Szubina.