Staszic gra z WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy porusza serca milionów Polaków i można powiedzieć, że to już niemal polska tradycja, która na stałe wpisała się w nasze życie społeczno-kulturowe. Jak co roku i tym razem młodzież Staszica z Nakła czynnie wspierała to wielkie dzieło. Jak wiadomo 31. finał, odbędzie się 29. 01. 2023, ale impreza, która miała go wesprzeć odbyła się w naszej szkole już 20 stycznia 2023 roku i została zorganizowana przez Samorząd Uczniowski.

Swoje “granie” rozpoczęliśmy od sprzedaży słodkich wypieków przygotowanych przez uczniów naszej szkoły. Następnie w hali sportowej odbyły liczne licytacje oraz mecz charytatywny w piłkę siatkową, w którym zmierzyły się drużyny uczniów i nauczycieli. Ponadto były tańce, zabawa i sporo ogólnej radości.

Pieniądze zebrane tego dnia, a także – w poniedziałek (23.01.2023) – w kwocie 3099,06 PLN zostaną przekazane do Nakielskiego Sztabu WOŚP. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli nam w organizacji Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy składamy serdeczne
podziękowania i wyrazy wdzięczności mając nadzieję, że w przyszłym roku ponownie połączy nas idea realizacji tak szczytnego celu.

Autor: Karol Lizak