Staszic – Drzwi Otwarte 2024

Trzynasty kwietnia, rok 2024. Godzina 8.30

Przed budynkiem nakielskiego Staszica coraz więcej ósmoklasistów. Wielu z rodzicami. W szkole już niezłe zamieszanie. Młodzież ze szkół podstawowych już poznaje nasze uniwersum. W holu punkty z ofertą kierunków kształcenia, kawa i ciastka. W klasach i auli pełna mobilizacja i pełen luz. Bezmiar możliwości szkoły…

9.00

Zaczynamy! Nasi goście zwiedzają. Rozmowy. Pytania. Poczęstunek. Różne aspekty Staszica. Rozmowy. Uśmiechy. Nasza bezcenna atmosfera.

9.30

Aula wypełniona po brzegi. Oto nasza oferta! Jazda!!!

TECHNIKUM LOGISTYCZNE (bez logistyki nic nie kupisz i nigdzie nie dojedziesz, nic nie zaplanujesz).

TECHNIKUM INFORMATYCZNE (chyba jasne, że świat wirtualny nie zniknie… piszemy gry, drukujemy w 3D – przetwarzamy świat wirtualny, programujemy).

STASZIC TO TEŻ SZTUKA! W “Całkiem nowej bajce” nasze wokalne talenty!!! My jeszcze żyjemy Koncertem dla Rodziców 2024 a aula już żyje muzyką!

BAZA SPORTOWA? No ludzie! Największa w Nakle hala widowiskowo – sportowa, kryty kort, siłownie… w pobliżu basen… A przecież za chwilę jeszcze więcej! Nowe boisko już w zaawansowanej budowie.

TECHNIKUM REKLAMY (świat musi wiedzieć o Twojej firmie, Ty możesz tworzyć wizerunki firm, możesz dużo więcej…).

TECHNIKUM EKONOMICZNE i TECHNIKUM RACHUNKOWOŚCI (wszystko opiera się na finansach i wszystko trzeba przeliczyć).

TECHNIKUM TURYSTYCZNE I TECHNIKUM HOTELARSTWA (praca, praca, ale czasem trzeba gdzieś wyjechać, odpocząć, poznać nowe kultury).

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE (wszechstronność, humanizm, kreatywność, nowość: język hiszpański)

STOP!

10.00 – 11.00

I teraz idziemy dalej poznawać tę wspaniałą ofertę Staszica. Od klasy do klasy. Tu jest tyle kierunków kształcenia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Z nami są partnerzy: Kawczyński Logistics, Bank Spółdzielczy, Cukrownia Żnin. Z nami są projekty międzynarodowe: Erasmus+, E – Twinning. Z nami jest kadra, której się chce tworzyć z Wami. Rozmawiamy. Pokazujemy atuty szkoły i swoją otwartość…

To Wy, nasi przyszli uczniowie, jesteście w tym wszystkim ważni. A nasi uczniowie stają na wysokości zadania. Wy, obecni ósmoklasiści, też tacy będziecie. Wystarczy wybrać Staszica. Tu damy Wam wszelkie możliwości… Między tym wszystkim krąży Dobry Duch Szkoły. Wywołuje uśmiechy i świetny humor. Znaleźliście czas, by nas odwiedzić? Doceniamy to! Dziękujemy. Wybierzcie Staszica. Już teraz wiecie, dlaczego warto…

Tekst: Maciej Muzalewski