Spotkanie z Wolontariuszami

Dnia 5 października Rada Samorządu Uczniowskiego, Szkolne Koło Wolontariatu oraz Trójki klasowe ZS. im. S. Staszica spotkali się z panią Luizą Łaską – Wiland oraz panem Arturem Wilandem ze Ślesina prowadzącymi jako organizację pożytku publicznego, grupę Ave Team w ramach fundacji Sedeka.

Zaproszeni goście opowiadali o swojej działalności. Wolontariusze grupy Ave Team organizują akcje charytatywne na rzecz mieszkańców powiatu nakielskiego, jednak nie pozostają obojętni na potrzeby osób spoza tego rejonu. Działają w ciągu całego roku, a szczególnie intensywnie w okresie przedświątecznym – przygotowują paczki na Wielkanoc i Boże Narodzenie dla osób starszych, samotnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Efektem spotkania jest decyzja o zaangażowaniu się młodzieży w przedświąteczną pracę grupy Ave Team. W listopadzie odbędzie się zbiórka artykułów żywnościowych i drogeryjnych na terenie szkoły. Następnie młodzież wszystkie zebrane dary wspólnie zapakuje, a uczniowie odwiedzą tych najbardziej potrzebujących z prezentami świątecznymi.

Autor: Karol Lizak