Postępy prac modernizacji infrastruktury sportowej nakielskiego Staszica

Jak wspominaliśmy wcześniej przy Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią realizowane są dwie inwestycje poszerzające zaplecze sportowe największej szkoły ponadpodstawowej w powiecie nakielskim.

Pierwsza z nich to budowa hali przyszkolnej z programu OLIMPIA dofinansowana ze środków Ministerstwa Turystyki i Sportu przy współudziale finansowym Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią. Hala z boiskiem wielofunkcyjnym o nawierzchni trawiastej przystosowana będzie do gry w tenisa ziemnego oraz piłki nożnej. Sztuczne oświetlenie oraz ogrzewanie pozwolą na korzystanie z obiektu przez cały rok. Wykonawcą tych prac jest firma SPORT HALLSSp. z o.o.z Wrocławia a koszt całej inwestycji wyniesie około 2 386 000,00 zł.

Druga inwestycja realizowana jest ze środków Polskiego Ładu. W jej ramach powstaje nowe boisko wielofunkcyjne o wymiarach 40m x 20m przystosowane będzie do gry w piłkę ręczną, piłkę nożną, piłkę koszykową oraz tenisa ziemnego. Obok powstaje boisko do piłki plażowej oraz skocznia do skoku w dal. Dodatkowo powstanie część rekreacyjna dla młodzieży, która będzie miała możliwość spędzania przerw śródlekcyjnych na świeżym powietrzu. Przy boisku będą postawione również dwie ścianki do tenisa ziemnego. Wykonawcą tych prac jest firma ACTIVA Longin Witkowski z Łodzi a koszt całej inwestycji wyniesie około 2 800 710,00 zł, która w dużej mierze finansowana jest ze środków powiatu nakielskiego.

Należy dodać, że ok. 70.000 zł PFRON przeznaczył na podjazd dla osób z niepełnosprawnościami, który będzie do dyspozycji od strony boiska szkolnego.To priorytet dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Kończące się prace na hali napawają optymizmem. W chwili obecnej trwa układanie trawy oraz kostki brukowej wokół obiektu. Pozostała część szkolnego terenu wygląda obiecująco i jest w trakcie prac, na których widać zarys przyszłych boisk oraz skocznię w dal.Zakończenie prac hali sportowej zaplanowane jest na koniec lutego 2024 a boisk wielofunkcyjnych z częścią rekreacyjną dla młodzieży na połowę maja 2024.

Infrastruktura sportowa nakielskiego „Staszica” ciągle się rozwija. W niedalekiej przyszłości obecni uczniowie naszej szkoły oraz przyszli pierwszoklasiści będą mieli okazję korzystać z nowych obiektów na lekcjach wychowania fizycznego. Młodzież będzie miała możliwość rozwijać się sportowo nie tylko pod dachem ale i na świeżym powietrzu. Podczas zbliżających się Drzwi Otwartych szkoły ósmoklasiści będą mieli okazję sami sprawdzić poziom zaplecza sportowego, który będzie na nich czekał we wrześniu 2024 roku. Należy również dodać, że nasza szkoła położona jest w parku blisko krytej pływalni i stadionu miejskiego.

materiał: Michał Stachowski, nauczyciel wf– ZS Staszic Nakło