Pożegnanie

Każda szkoła ma swoją historię. Historię każdej szkoły tworzą nauczyciele. Historia to dziś, ale cokolwiek dalej… 20. czerwca 2023 roku był dniem, który potwierdził te słowa. Tegoż dnia przyszło nam, społeczności Staszica, pożegnać nauczycieli, którzy przeszli na zasłużoną emeryturę i tych, którzy postanowili zmienić pracę. Sprawa była niebanalna. Dlatego chcemy w tych kilku słowach im podziękować…

Pani Dorocie Banaszak tak:

Mówią, że matematyka jest królową nauk. Wiemy, że zawsze chciała to Pani pokazać wszystkim swoim uczniom. Te zawiłości logarytmów i trygonometrii, wielomianów i tangensa. To, z jaką cierpliwością chciała Pani, byśmy je zrozumieli. Tę życzliwość i profesjonalizm. To wszystko doceniamy. Doceniamy Pani wieloletnie poświęcenie dla szkoły i doświadczenie, z jakim Pani ujawniała tajniki matematyki. Dziękujemy za wszystko i życzymy wszystkiego, co najlepsze.  

Pani Grażynie Kinderman tak:

Tworzyła Pani podwaliny ekonomii i rachunkowości Staszica. Nie mniej cenimy to, że sprawowała Pani opiekę nad kształceniem zawodowym. To wielka i zacna dla szkoły praca. Bez Pani zaangażowania nie wiedzielibyśmy tyle o mechanizmach rynku i naszej najbliższej rzeczywistości. Dziękujemy za wszystko i życzymy wszystkiego, co najlepsze.

Panu Witoldowi Szarszewskiemu tak:

Trzeba mieć osobowość humanisty, by uczyć tak jak Pan. Bo humanista jest wszechstronny. Jest nie tylko tym, który prowadzi lekcje. Jest też tym, który angażuje młodzież na tak wiele sposobów. Wycieczki, rajdy, spływy kajakowe, akcje charytatywne… Nie jesteśmy w stanie spamiętać ich wszystkich. Tyle dobrych rzeczy Pan zrobił dla uczniów Staszica. Dziękujemy za wszystko i życzymy wszystkiego, co najlepsze.

Pani Ewie Welker tak:

Już starożytni wiedzieli, że umysł i ciało to jedno. Dbałość o rozwój fizyczny w naszej szkole zawsze była ważna. Pani praca jest tego najlepszym przykładem. Są tacy, którzy pamiętają, gdzie była bieżnia, gdzie skakano w dal i wzwyż, gdzie było boisko, na którym Pani drużyny osiągały sukcesy. Nie wszyscy wiedzą, ile ich było… Tyle się zmieniło w szkole, a Pani nadal stoi na straży tężyzny fizycznej. Dziękujemy za wszystko i życzymy wszystkiego, co najlepsze.

Panu Wojciechowi Tyborskiemu tak:

Uśmiech na co dzień. Szczerość. Otwartość. Profesjonalizm i życzliwość. To chyba niektóre z cech człowieka, który pokazuje ludziom świat z bliska. Turystyka w naszej szkole mocno stoi. I to także Pańska wielka zasługa. Wniósł Pan do świata naszych podróżników wiele światła. A lekkość pracy z uczniami połączona z wielkim doświadczeniem były dla nas największą wartością. Dziękujemy za wszystko i życzymy wszystkiego, co najlepsze.

Ci wspaniali ludzie budowali siłę naszej szkoły. Zawsze byli gotowi nieść wiedzę i wsparcie dla uczniów, ale i dla reszty grona pedagogicznego. Chcemy im dziś podziękować… Podziękować za te wszystkie lata cudowniej pracy. Nigdy nie zapomnimy tych uśmiechniętych twarzy i tej codziennej życzliwości. Dziękujemy!!!

tekst: Maciej Muzalewski

zdjęcia: Tomasz Suty