Pożegnanie Pani Pedagog

W dniu 1 września 2021 roku w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią odbyło się uroczyste pożegnanie Pani pedagog Małgorzaty Sass-Jakóbczyk, która po wielu latach pracy w naszej szkole przeszła na emeryturę.

Pani pedagog zapisała się w historii tej szkoły jako oddany dydaktyk, wychowawca oraz opiekun młodzieży. W swojej codziennej pracy zawsze uważała, że dobro ucznia jest najważniejsze. Chętnie dzieliła się z innymi zdobytą wiedzą i doświadczeniem, nigdy nie była obojętna wobec potrzebujących. W każdym wychowanku widziała wyjątkową osobę, z wielkim zaangażowaniem zachęcała do rozwijania własnych zainteresowań, inspirowała do różnych działań. Umiała dostrzec to, co piękne, dobre i szlachetne. 

Pani Małgorzata Sass-Jakóbczyk potrafiła w sposób niezwykle życzliwy, wyrozumiały, cierpliwy i odpowiedzialny  wsłuchać się w drugiego człowieka. Jej otwartość, wrażliwość, cenne wskazówki i pomocna dłoń pozostaną na zawsze we wszystkich wdzięcznych sercach.

To, co wartościowe, nigdy nie przemija: ,,Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie”.

Tekst: Wioletta Traczyk