Podsumowanie szkolnej ligi piłki nożnej

W Zespole Szkół im. Stanisława Staszica od września do grudnia 2022 roku trwała  Szkolna Halowa Liga Piłki Nożnej chłopców o Puchar Dyrektora Staszica. Do piłkarskich zmagań zgłosiło się aż 11 zespołów. W pierwszej kolejności rozegrano mecze w grupach A i B grając systemem „każdy z każdym” natomiast później rozpoczęła się rywalizacja o konkretne miejsca.

Poniżej przedstawiamy wyniki wszystkich spotkań:

Grupa A
NAKIELSKI MIX –FC TORFY 1:1
NAKIELSKI MIX – FC TECHNICALI 1:1
NAKIELSKI MIX – PRYNCYPAŁKI STASZIC 3:0

NAKIELSKI MIX – SUIII 9:2

NAKIELSKI MIX – KS COCO JAMBOO 8:0

FC TORFY – FC TECHNICALI 0:0

FC TORFY – PRYNCYPAŁKI STASZIC 6:0

FC TORFY – SUIII 4:0

FC TORFY – KS COCO JAMBOO 5:1

FC TECHNICALI – PRYNCYPAŁKI STASZIC 5:1

FC TECHNICALI – SUIII 1:0

FC TECHNICALI – KS COCO JAMBOO 3:1

PRYNCYPAŁKI STASZIC – SUIII 1:1

PRYNCYPAŁKI STASZIC – KS COCO JAMBOO0:9

SUIII – KS COCO JAMBOO 3:3

Grupa B

TEAM X – POLONA CLUB0:10

TEAM X – SUPA STRIKAS 0:3 (walkower)

TEAM X – FC WE LOVE MANCHESTER 0:3 (walkower)

TEAM X – MKS LEGION 0:3

POLONA CLUB – SUPA STRIKAS3:4

POLONA CLUB – FC WE LOVE MANCHESTER 13:1

POLONA CLUB – MKS LEGION 6:1

SUPA STRIKAS – FC WE LOVE MANCHESTER 13:0

SUPA STRIKAS – MKS LEGION 3:0

FC WE LOVE MANCHESTER – MKS LEGION 0:7


Pierwsze dwa miejsca w grupie A i B rozgrywały między sobą półfinały w celu wyłonienia drużyn do meczów o 3 i 1 miejsce. Zespoły pozostałych miejsc w grupie podejmowały mecze kolejno o 5, 7 i 9 miejsce. Ostatni zespół w grupie A zajął automatycznie 11 lokatę.

Półfinały:

NAKIELSKI MIX – POLONA CLUB 2:4

FC TORFY – SUPA STRIKAS 0:2

Mecz o 1 miejsce:

POLONA CLUB – SUPA STRIKAS 1:4


Mecz o 3 miejsce:

NAKIELSKI MIX –FC TORFY 2:1

Mecz o 5 miejsce:

FC TECHNICALI – MKS LEGION 1:3

Mecz o 7 miejsce:

KS COCO JAMBOO – FC WE LOVE MANCHESTER 1:0

Mecz o 9 miejsce:

SUIII – TEAM X 6:1


Klasyfikacja końcowa:
1. SupaStrikas

2. Polona Club

3. Nakielski Mix

4. FC Torfy

5. MKS Legion

6. FC Technicali

7. KS Coco Jamboo

8. FC We love Manchester

9. Suiii

10. Team X

11. Pryncypałki Staszic

Organizator przewidział wyróżnienia indywidualne w postaci statuetki, dyplomu i nagrody rzeczowej dla najlepszego zawodnika turnieju – Mikołaja Somrowskiego (SupaStrikas), najlepszego bramkarza – Emiliana Piotra (SupaStrikas) , najlepszego strzelca – Mikołaja Sobieraja (Polona Club) oraz zawodnika fair-play – Bartosza Tylla (KS Coco Jamboo). Każda drużyna kończąca ligę otrzymała pamiątkowy dyplom, trzy najlepsze zespoły medale a zwycięski zespół dodatkowo puchar Dyrektora Staszica. Warto dodać, że król strzelców zakończył turniej 19 trafieniami. Świetną skutecznością wyróżniali się również: Kajetan Siekierka (SupaStrikas) – 10 bramek oraz Norbert Polcyn (KS Coco Jamboo) z ośmioma trafieniami. Świetną dyspozycję okazał najlepszy bramkarz, który tylko czterokrotnie wyjmował piłkę z siatki. Spotkanie podsumowujące ligę zakończono losowaniem trzech piłek halowych SELECT. Każdy z zawodników biorących udział w wydarzeniu sportowym i podsumowaniu miał szansę zostać posiadaczem nagrody rzeczowej. Wylosowanymi szczęśliwcami byli: Szymon Powalisz, Tomasz Janas i Piotr Madziński.

Do wydarzenia szkolnej ligi zaangażowanych zostało prawie 100 uczniów składających się w większości z zawodników. Część z nich to osoby, które systematycznie pomagały w organizacji przedsięwzięcia poświęcając swój wolny, pozalekcyjny czas przy stoliku sędziowskim. Celem szkolnego turnieju była przede wszystkim poprawa sprawności fizycznej oraz zapewnienie sportowego rozwoju ucznia. Udział w szkolnej lidze kształcił m.in. rozwój fizyczny, grę fair-play budując charakter młodego sportowca. Nad sprawnym przebiegiem ligi czuwał nauczyciel wychowania fizycznego – Michał Stachowski, jednocześnie pełniąc rolę sędziego ligowych rozgrywek.

Zadanie było zrealizowane przez koordynatorów, nauczycieli wychowania fizycznego: Michała Stachowskiego oraz Marcina Kulińskiego w ramach projektu na zajęcia pozalekcyjne pt. „SPORTOWO I TURYSTYCZNIE WRACAMY DO FORMY PO COVIDOWYM ROKU SZKOLNYM II”, który otrzymał dofinansowanie ze środków Powiatu Nakielskiego.

Serdecznie dziękuję grupie uczniów za okazaną pomoc w organizacji przy stoliku sędziowskim, kibicom za głośny doping, kapitanom drużyn za sprawną komunikację a grającej młodzieży za piłkarskie widowisko.

materiał: Michał Stachowski