Podsumowanie II Szkolnej Halowej Ligi Piłki Nożnej w “Staszicu”

W Zespole Szkół im. Stanisława Staszica od kwietnia do grudnia 2023 roku trwała II Szkolna Halowa Liga Piłki Nożnej chłopców o Puchar Dyrektora Staszica. 13 grudnia 2023 r. odbyło się podsumowanie jednego z zadań realizowanych w nakielskim „Staszicu”. Do piłkarskich zmagań zgłosiło się 7 zespołów, które składały się z uczniów największej szkoły w powiecie. Rozgrywki odbywały się na zasadzie gry „każdy z każdym” cyklicznie raz w tygodniu. Podsumowanie odbyło się w towarzystwie Dyrektora Pana Dariusza Jana Betschera, który wręczał piłkarzom wyróżnienia.

Poniżej przedstawiamy wyniki wszystkich spotkań:

POWER RANGERS – KS COCO JAMBO 0:3
FC TORFY – MKS LEGION 4:0
SUPA STRIKAS – POWER RANGERS 8:1
FC MROCZA – FC TECHNICALI 0:2
KS COCO JAMBO – FC TORFY 1:8
FC TECHNICALI – SUPA STRIKAS 1:1
MKS LEGION – FC MROCZA 7:2
KS COCO JAMBO – FC MROCZA 6:2
FC TECHNICALI – FC TORFY 1:3
MKS LEGION – FC TECHNICALI 1:2

SUPA STRIKAS – FC TORFY 1:2
POWER RANGERS – FC MROCZA 3:0
KS COCO JAMBO – MKS LEGION 2:1
POWER RANGERS – FC TORFY 0:4
SUPA STRIKAS – FC MROCZA 4:0
POWER RANGERS – MKS LEGION 1:3
KS COCO JAMBO – FC TECHNICALI 0:4
FC TORFY – FC MROCZA 5:1
SUPA STRIKAS – MKS LEGION 8:0
POWER RANGERS – FC TECHNICALI 4:4
KS COCO JAMBO – SUPA STRIKAS 1:7

Klasyfikacja końcowa:

1. FC TORFY
2. SUPA STRIKAS
3. FC TECHNICALI
4. KS COCO JAMBO
5. MKS LEGION
6. POWER RANGERS
7. FC MROCZA

Organizator przewidział wyróżnienia indywidualne w postaci statuetki, dyplomu i nagrody rzeczowej dla najlepszego zawodnika turnieju – Roberta Wiśniewskiego (FC TORFY), najlepszego bramkarza – Antoniego Majchrzaka (FC TORFY), najlepszego strzelca – Miłosza Króla (SUPA STRIKAS) oraz zawodnika fair-play – Igora Dudy (FC MROCZA). Każda drużyna kończąca ligę otrzymała pamiątkowy dyplom, trzy najlepsze zespoły medale a zwycięski zespół przechodni puchar Dyrektora Staszica. Warto dodać, że król strzelców zakończył turniej 12 trafieniami. Świetną skutecznością wyróżniali się również: Robert Wiśniewski (FC TORFY) – 11 bramek oraz Mikołaj Somrowski (SUPA STRIKAS) z dziewięcioma trafieniami. Świetną dyspozycję wykazał najlepszy bramkarz, który tylko czterokrotnie wyjmował piłkę z siatki. Spotkanie podsumowujące ligę zakończono losowaniem czterech halowych piłek SELECT. Każdy z zawodników biorących udział w wydarzeniu sportowym szkolnej ligi i podsumowaniu miał szansę zostać posiadaczem nagrody rzeczowej. Wylosowanymi szczęśliwcami byli: Emilian Piotr, Bartosz Adamski, Tomasz Janas i Kacper Kubik.

Do wydarzenia szkolnej ligi zaangażowanych zostało prawie 90 uczniów składających się w większości z zawodników. Część z nich to osoby, które systematycznie pomagały w organizacji przedsięwzięcia poświęcając swój wolny, pozalekcyjny czas przy stoliku sędziowskim. Celem szkolnego turnieju była przede wszystkim poprawa sprawności fizycznej oraz zapewnienie sportowego rozwoju ucznia. Udział w szkolnej lidze kształcił m.in. rozwój fizyczny, grę fair-play budując charakter młodego sportowca. Nad sprawnym przebiegiem ligi czuwał nauczyciel wychowania fizycznego – Michał Stachowski, jednocześnie pełniąc rolę sędziego ligowych rozgrywek.

Zadanie było zrealizowane przez koordynatorów, nauczycieli wychowania fizycznego: Marcina Kulińskiego i Michała Stachowskiego w ramach projektu na zajęcia pozalekcyjne pt. „W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH” – SPORTOWO I TURYSTYCZNIE III, który otrzymał dofinansowanie ze środków Powiatu Nakielskiego.

Serdecznie dziękuję grupie uczniów za okazaną pomoc w organizacji przy stoliku sędziowskim, kibicom za głośny doping, kapitanom drużyn za sprawną komunikację a grającej młodzieży za piłkarskie widowisko.

tekst: Michał Stachowski
zdjęcia: Oliwia Obremska, Julia Wróblewicz