Pełne podium dla uczniów Staszica

W czwartkowy poranek 12 października 2023 roku w nakielskiej „Żegludze” odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w wyciskaniu sztangi leżąc szkół ponadpodstawowych. Zawody odbywały się w dwóch kategoriach: kobiet i mężczyzn. Przed rywalizacją młodzież udała się na ważenie masy ciała i rozgrzewkę. Poszczególnym osobom przypisano współczynnik Wilks’a, który pomnożony przez najlepszy wynik zawodnika z trzech planowanych prób dawał ostateczną punktację i miejsce w zawodach.

Do rywalizacji przystąpiło kilka szkół Powiatu Nakielskiego: ZS Lubaszcz, I LO Nakło, ZS Staszic Nakło i gospodarz zawodów ZSŻŚ Nakło. Naszą szkołę reprezentowało łącznie8 uczniów. Najwięcej emocji dostarczyli nam chłopcy, którzy uplasowali się na pierwszych trzech miejscach. Najniższy stopień podium udało się uzyskać Aleksandrze Strzyżewskiej.Poniżej przedstawiamy ostateczną klasyfikację wraz z najlepszym wynikiem podniesionego ciężaru.

Klasyfikacja końcowa chłopców:
1. Mateusz Majchrzak 140kg
2. Michał Trzebiński 135kg
3. Igor Stanecki 120kg
6. Konrad Ziarnek 87,5kg
8. Wiktor Wrzeszcz 102,5kg
15. Daniel Buława 95kg

Klasyfikacja końcowa dziewcząt:
3. Aleksandra Strzyżewska 40kg
5. Julia Szcześniak 35kg

Pamiątkowe puchary i dyplomy wręczał Dyrektor szkoły –Pan Kazimierz Toczko, który podziękował za walkę i dostarczenie pozytywnych emocji w dniu zawodów.Opiekunem uczniów był nauczyciel wychowania fizycznego Michał Stachowski. Organizatorem zawodów sportowych był ZSŻŚ w Nakle nad Notecią.Gratulujemy wszystkim uczestnikom uzyskanych wyników i rekordów życiowych.

materiał: Michał Stachowski