Następna wycieczka integracyjna uczniów nakielskiego Staszica

Ten rok szkolny zaczął się w specyficzny sposób. Zagrożenie kolejną falą pandemii mieszało się z radością spowodowaną powrotem do normalności… A powrót ten dla młodzieży z nakielskiego Staszica okazał się być bardzo udany.

28.09.2021 roku klasa 3cP udała się do Bydgoszczy. Opiekunami uczniów byli nauczyciele: p. Rafał Popowski i p. Maciej Muzalewski. Cele były jasne: dobra zabawa i dalsza integracja. Zaczęło się od kina. Utrzymany w konwencji horroru film “Wcielenie” dostarczył nam skrajnie odmienne wrażenia. Emocje po seansie były rożne, ale – co najważniejsze- młodzież potrafiła wyrobić sobie swoje zdanie na temat obejrzanego filmu.

Kolejną atrakcją była wizyta w escaperoomie “Break the Brain”. Uczniowie, podzieleni na grupy, podjęli wyzwanie. Pełne zagadek i rożnych wrażeń pokoje zapewniły im nie lada rozrywkę, pasjonujące symulacje i rewelacyjną współpracę…

I tak można długo opowiadać o tym ciekawym wrześniowym wtorku… Ale może lepiej oddać głos samej młodzieży?

“Wycieczka udana. Ocena 8,5/10. Film ekscytujący. Zawierał dużo wątków…”

“Escape room był bardzo ciekawą formą połączenia edukacji, kreatywności i dobrej zabawy”

“W escaperoomie było naprawdę świetnie! Czuć było grozę, czasami krzyczeliśmy, aby następnie wybuchnąć głośnym śmiechem.”

“W escaperoomie było trzeba dużo myśleć, ale w grupie, wspólnymi siłami, daliśmy radę.”

“Po doświadczeniu wspaniałych wrażeń udaliśmy się spacerem na Stary Rynek w Bydgoszczy, gdzie mieliśmy godzinę wolnego czasu…”

Czegóż więcej chcieć od takiego wyjazdu?

Materiał: Uczniowie klasy 3cP i ich wychowawca – Maciej Muzalewski.