Mikołajkowy turniej piłki halowej

Dnia 8grudnia 2022 roku na hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią odbył się Międzyszkolny Mikołajkowy Turniej Piłki Halowej chłopców o Puchar Dyrektora Staszica. Zaproszenie przyjęło 5 szkół z terenu Powiatu Nakielskiego. Z Kcyni gościliśmy Zespół Szkół Technicznych oraz Zespół Szkół z Lubaszcza. Przy piłkarskich zmaganiach nie zabrakło Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa z Samostrzela. Nakło reprezentowało trzy drużyny:Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego, I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego oraz gospodarze Zespół Szkół im. Stanisława Staszica, którzy byli jednocześnie organizatorami rozgrywek.

Po losowaniu i krótkiej odprawie oficjalnie przywitano wszystkie drużyny oraz opiekunów, którzy przygotowywali młodzież do sportowych zmagań. Utworzono dwie grupy: A i B, w których grano systemem „każdy z każdym”. Rozegrano 6 meczów grupowych, które trwały 2 x 7 min z ewentualnymi jednominutowymi karami. Tuż po rywalizacjach grupowych rozegrano mecze o konkretne miejsca. Organizator przewidział wyróżnienia indywidualne dla najlepszego piłkarza turnieju oraz najlepszego bramkarza.

Poniżej przedstawiamy kolejność rozgrywanych meczów w grupach i o miejsca:

Grupa A
ZS Staszic Nakło – I LO Nakło 5:0

ZS Staszic Nakło – ZS Lubaszcz 3:0

I LO Nakło – ZS Lubaszcz 1:0

Grupa B

ZSŻŚ Nakło – ZSCKR Samostrzel 4:1

ZSŻŚ Nakło – ZST Kcynia 3:0

ZSCKR Samostrzel – ZST Kcynia 1:2

Pierwsze dwa miejsca w grupie A i B rozgrywały między sobą półfinały w celu wyłonienia drużyn do meczów o 3 i 1 miejsce. Zespoły z trzecich miejsc w grupie podejmowały mecz o 5 miejsce.

Mecz o 5 miejsce

ZS Lubaszcz – ZSCKR Samostrzel 2:6

Półfinały:

ZS Staszic Nakło – ZST Kcynia 3:0

I LO Nakło – ZSŻŚ Nakło 2:5


Mecz o 3 miejsce

ZST Kcynia – I LO Nakło 3:1

Mecz o 1 miejsce

ZS Staszic Nakło – ZSŻŚ Nakło 3:1

Klasyfikacja końcowa:
1. ZS Staszic Nakło

2. ZSŻŚ Nakło

3. ZST Kcynia

4. I LO Nakło

5. ZSCKR Samostrzel

6. ZS Lubaszcz

ZS Staszic Nakło zagrał zwycięsko w składzie: S. Rybarczyk, W. Rozpłoch, M. Somrowski, C. Młynarczyk,
J. Tomyślak, A. Winklewski, K. Siekierka, O. Drożniak, O. Brust, K. Marczewski. Opiekunem zespołu i organizatorem turnieju był nauczyciel wychowania fizycznego Michał Stachowski

Wszystkim zawodnikom dziękuję za sportową rywalizację, wysoki poziom gry a nauczycielom za pomoc organizacyjną. Pierwsze trzy drużyny otrzymały puchary a wszystkie zespoły wróciły do szkół z pamiątkowym dyplomem. Puchar i dyplom najlepszego bramkarza odebrał Seweryn Rybarczyk z ZS Staszic Nakło a za najlepszego piłkarza kolega z drużyny – Mikołaj Somrowski.Podziękowania kieruję do sędziów: Filipa Jarczyńskiego, Radosława Hyżego oraz uczennic z 3f za sprawne obsługiwanie tablicy wyników.

materiał: Michał Stachowski