Liceliada piłki koszykowej chłopców

Dnia 28 lutego 2022 roku w Zespole Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie odbył się Finał Mistrzostw Powiatu Nakielskiego w piłce koszykowej chłopców. Do turnieju przystąpiły dwa zespoły szubińskie oraz trzy nakielskie. Każdy mecz trwał dwie połowy po 12 minut. Po losowaniu ZS Staszic Nakło znalazł się w grupie z jednym zespołem – I LO Szubin. Pozostałe drużyny: ZSŻŚ Nakło, I LO Nakło oraz ZS Szubin znalazły się w drugiej grupie grając systemem „każdy z każdym”.

Nasi reprezentanci wygrali swój jedyny mecz w grupie z kilkupunktową przewagą czekając za zwycięskim zespołem drugiej grupy. Nakielski „Staszic” finałowy ostatni mecz rozegrał z Zespołem Szkół z Szubina. Dokładna gra i skuteczność naszego zespołu pozwoliła prowadzić kilkoma punktami prawie cały mecz. Niestety pod koniec drugiej połowy rywalom udało się trafić rzut za trzy punkty, który dał prowadzenie gospodarzom. Ostatnie minuty gry były bardzo emocjonujące ze względu na niewielką przewagę szubinian. Niestety mecz zakończył się dla nas porażką 20:23.

Drużyna z Nakła pozytywnie zaskoczyła podczas całego turnieju przegrywając tylko trzema punktami awans do rozgrywek na poziomie wojewódzkim. Chłopacy na parkiecie dali z siebie wszystko. Pomimo niekorzystnego wyniku pod koniec finałowego meczu, nie zabrakło im motywacji i zapału do gry. Opiekunem zespołu był Michał Stachowski

ZS Staszic Nakło zaprezentował się w składzie: R. Jasiorowski, J. Kiersznicki, B. Tacikowski, H. Kwiatkowski, C. Młynarczyk, K. Szymański, J. Jagodziński, J. Jarczyński, F. Nowaczewski, Sz. Powalisz.

materiał: Michał Stachowski