Jasełka 2022 w nakielskim Staszicu

Tradycją Staszica jest coroczne celebrowanie Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Przed samymi świętami miały miejsce wigilie klasowe. Niestety z powodu szalejącej grypy, szkolne Jasełka musiały zostać przełożone na 5. stycznia 2023 roku i odbyły się właśnie tego dnia.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego powitali społeczność szkolną, przedstawili wiersz poświęcony wigilii Bożego Narodzenia i złożyli wszystkim najlepsze życzenia.

Bardzo ważną i poruszającą częścią uroczystości były kolędy wykonane na żywo przez niezwykle utalentowane wokalnie uczennice Staszica – Wiktorię Mazgaj i Ingę Megger. Aranżacją i akompaniamentem zajął się p. Sławomir Chmielewski.

Wreszcie nie sposób nie powiedzieć o szkolnym spektaklu jasełkowym. Młodzież Staszica przedstawiła nieco uwspółcześnioną wersję historii o Narodzeniu Pańskim. Spektakl oparty był na wątkach zaczerpniętych z Nowego Testamentu, ale wzbogacony został o aluzje do dzisiejszych czasów i uniwersalne przesłanie, które brzmiało: “Istotą wszystkiego jest miłość”. Uczniowie, którzy wystąpili w spektaklu, poradzili sobie znakomicie. Włożyli w jego realizacją wiele pracy i zaangażowania.

A oto oni: Alicja Nowak, Wiktoria Łach, Amelia Rybak (Pasterki) Bartek Ryczek, Oliwier Władimirow, Mateusz Bembnista (Trzej królowie), Fabian Łabich (Herod), Małgosia Paszkiet (Narrator), Nikola Maliszewska (Maria), Emil Ulatowski (Józef), Mateusz Joachimiak (JesusChrist Superstar), Wiktor Hak (Gabriel). Scenariusz spektaklu napisał i wyreżyserował p. Maciej Muzalewski.

Głównym inicjatorem i koordynatorem imprezy był opiekun Samorządu Uczniowskiego Staszica – p. Karol Lizak. Wparli go: Mikołaj Wnuk. Patryk Mielcarek, Zuzanna Szczepaniak, Julia Budnik, Konrad Ziarnek, Milena Kaźnica, Jakub Cieślewicz, Agata Chenc.

Staszicowe Jasełka 2022 spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem zgromadzonej na nich społeczności szkolnej. Jeszcze raz życzymy wszystkim najlepszego Nowego Roku, ciepła, zrozumienia i miłości na co dzień.

Tekst: Maciej Muzalewski

Zdjęcia: Karol Lizak