Gminny turniej piłki ręcznej w nakielskim Staszicu

Dnia 12 grudnia 2023 roku na hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią odbył się Półfinał Mistrzostw Powiatu Nakielskiego w piłce ręcznej chłopców. Zaproszenie na turniej przyjęły dwie szkoły: ZSCKR Samostrzel oraz I LO Nakło. Gospodarze – Zespół Szkół im. Stanisława Staszica zorganizował wydarzenie sportowe, które miało na celu wyłonić dwa najlepsze zespoły, które będą reprezentować Gminę Nakło w finale Powiatu Nakielskiego.

Po losowaniu i krótkiej odprawie oficjalnie przywitano wszystkie drużyny oraz opiekunów, którzy przygotowywali młodzież do sportowych zmagań. Rozegrano trzy spotkania  systemem „każdy z każdym” 2 x 10 minut z ewentualnymi jednominutowymi karami.

Poniżej przedstawiamy wyniki oraz końcową klasyfikację:

ZSCKR Samostrzel – I LO Nakło 10:1
I LO Nakło – ZS Staszic Nakło 3:18
ZSCKR Samostrzel – ZS Staszic Nakło 8:5

Klasyfikacja końcowa:
1. ZSCKR Samostrzel

2. ZS Staszic Nakło

3. I LO Nakło

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za sportową rywalizację, wysoki poziom gry a nauczycielom wychowania fizycznego za pomoc organizacyjną w przeprowadzeniu zawodów. Szczególne podziękowania kierujemy sędziemu Panu Leonowi Cybulskiemu, który przyjął zaproszenie na turniej. Dziękujemy również Panu Pawłowi Boroniowi – Prezesowi MKS Krajna Nakło za pożyczenie sprzętu sportowego. Drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy z rąk organizatorów: Sandry Pawlak, Michała Stachowskiego i Marcina Kulińskiego. Mecze sędziowali: Leon Cybulski, Dariusz Malikowski oraz Ewa Welker. Podziękowania kieruję również do uczennic z 4d za sprawną obsługę stolika sędziowskiego.

materiał: Michał Stachowski