Ekonomiści ze Staszica awansowali do etapu telewizyjnego turnieju Sukces na Bank

W środę, 26 kwietnia 2023 r. w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią odbył się etap międzyszkolny ogólnopolskiego teleturnieju „Sukces na bank”.

Drużyna ekonomistów ze Staszica znalazła się w gronie 16 najlepszych szkół z całej Polski, które wywalczyły sobie awans do etapu telewizyjnego V edycji turnieju. W skład reprezentacji naszej szkoły wchodzą uczniowie z technikum ekonomicznego z klasy IV cg: Julia Musiał, Krystian Radowski oraz uczniowie z technikum rachunkowości z klasy III c: Martyna Pruchnicka, Amelia Serwus i Hubert Thomas. Uczniowie rozwiązali test w obecności obserwatora z zewnątrz i komisji szkolnej. Ostatecznie na tym etapie zdobyli 5 miejsce i tym samym uzyskali już tytuł finalistów tegorocznej edycji konkursu. Opiekunami uczniów są nauczycielki przedmiotów ekonomicznych: Grażyna Kinderman i Agnieszka Rotkiewicz.

Organizatorem turnieju jest Fundacja BIT MASTERS. Projekt realizowany jest z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Materiał: Agnieszka Rotkiewicz – ZS im. S. Staszica w Nakle