Ekonomiści z nakielskiego Staszica w telewizji

W sobotę, 03czerwca 2023 r. uczniowie z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią wzięli udział w nagraniach pierwszego odcinka tegorocznej edycji teleturnieju „Sukces na bank”. W tym celu uczniowie udali się do siedziby TVP 3 w Bydgoszczy.

Młodzież rywalizowała z trzema innymi szkołami z Polski w ćwierćfinale. W skład reprezentacji naszej szkoły wchodzą uczniowie z technikum ekonomicznego z klasy IV cg: Julia Musiał, Krystian Radowski oraz uczniowie z technikum rachunkowości z klasy III c: Martyna Pruchnicka, Amelia Serwus i Hubert Thomas (kapitan drużyny). Jest to V edycja turnieju, uczniowie już na tym etapie konkursu zdobyli tytuł finalistów. Wyników odcinka dowiemy się z emisji programu… dodam tylko, że młodzież wykazała się olbrzymią wiedzą ekonomiczną. Emisja odcinków zaplanowana jest na początek wakacji, odbywa się ona we wszystkich telewizjach regionalnych TVP o tej samej porze (zasięg ogólnopolski).

Opiekunami uczniów są nauczycielki przedmiotów ekonomicznych: Grażyna Kinderman i Agnieszka Rotkiewicz.

Organizatorem turnieju jest Fundacja BIT MASTERS. Projekt realizowany jest z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

 Materiał: Agnieszka Rotkiewicz – Zespół Szkół im. S. Staszica w Nakle nad Notecią