Ekonomiści Staszica w etapie wojewódzkim Olimpiady ZUS

7 marca 2023 r. ekonomiści z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią uczestniczyli w etapie wojewódzkim Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” , która odbyła się w X Liceum Ogólnokształcącym im. prof. Stefana Banacha w Toruniu. Uczniowie zmierzyli się z 23 szkołami z województwa kujawsko-pomorskiego, rozwiązując test wielokrotnego wyboru o ubezpieczeniach społecznych. Do Olimpiady uczniów przygotowywały: Grażyna Kinderman i Agnieszka Rotkiewicz.

Uczniowie szkół ponadpodstawowych już od 9 lat biorą udział w „Lekcjach z ZUS”, a zdobytą wiedzę o zasiłkach, ubezpieczeniach, emeryturach i prowadzeniu własnej firmy sprawdzają w Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. W tym roku do udziału w olimpiadzie przystąpiło blisko 36 tys. uczniów z ponad 1 tys. szkół z całej Polski, z terenu województwa kujawsko-pomorskiego -2464 uczniów z 59 szkół. Do etapu wojewódzkiego, który miał miejsce 7 marca w Toruniu zakwalifikowały się 23 szkoły.

Olimpiada organizowana jest w ramach projektu „Lekcje z ZUS” i stanowi jego ukoronowanie. Cały projekt objęty jest patronatami Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Autor: Agnieszka Rotkiewicz