Ekonomiści Staszica finalistami Ogólnopolskiego turnieju “Sukces na Bank”

W środę, 20 kwietnia 2022 r. uczniowie technikum ekonomicznego z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią wzięli udział w drugim etapie IV edycji turnieju „Sukces na Bank”. Po weryfikacji pierwszego etapu znaleźli się wśród 32 najlepszych drużyn, wyłonionych spośród 299 szkół z całej Polski.

Naszą szkołę reprezentują uczniowie technikum ekonomicznego w składzie: Zuzanna Gajewska, Marika Łasa, Laura Paszkiewicz, Krystian Radowski i Cyprian Młynarczyk. Etap międzyszkolny odbył się w formie zdalnej, którą nadzorował zewnętrzny koordynator. Poziom rozgrywek był bardzo wysoki. Uczniowie ostatecznie zajęli 9 miejsce spośród wszystkich rywalizujących szkół z całej Polski i tym samym awansowali do etapu telewizyjnego turnieju. Znaleźli się wśród 16 najlepszych szkół w Polsce.

Finalistom gratulujemy i życzymy powodzenia w teleturnieju!

Do turnieju wiedzy o ekonomii i finansach przygotowują uczniów nauczycielki przedmiotów ekonomicznych: Grażyna Kinderman i Agnieszka Rotkiewicz.

Organizatorem turnieju jest Fundacja BIT MASTERS. Projekt realizowany jest z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Tekst: Agnieszka Rotkiewicz