Ekonomiści Staszica awansowali do kolejnego etapu Olimpiady ZUS

W Zespole Szkół im. S. Staszica w Nakle, 22  listopada 2022  r. odbył się I etap Ogólnopolskiej  Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych pod hasłem „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Organizatorem Olimpiady jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych z siedzibą w Warszawie. Olimpiada ZUS od lat w szkole wpisuje się w program realizowanych projektów ekonomicznych na zajęcia pozalekcyjne wspartych finansowo przez Powiat Nakielski, w bieżącym roku pn. „Ekonomia i rachunkowość szansą na lepszy start w dorosłość”.

W etapie szkolnym wzięło udział 145 uczniów. Każdy uczestnik miał za zadanie odpowiedzieć na  20 pytań testowych jednokrotnego wyboru. Do zawodów okręgowych zgodnie z regulaminem zakwalifikowało się trzech ekonomistów z maksymalną ilość punktów: Zuzanna Gajewska (kl. IVcg), Marika Łasa (kl. IVcg) oraz  Krystian Kwaśniewski (kl. IIIc). Cała trójka będzie reprezentować Staszica na zawodach wojewódzkich II stopnia w Toruniu.

Reprezentacji Staszica składającej się z uczniów technikum ekonomicznego życzymy powodzenia na kolejnym etapie zmagań olimpijskich.

Koordynatorzy realizowanego projektu: Grażyna Kinderman, i Agnieszka Rotkiewicz oraz nauczyciel: Małgorzata Fedec.

Tekst: Agnieszka Rotkiewicz