Awans Staszica do wojewódzkiego finału liceliady!

Dnia 10 marca 2022 roku odbył się Półfinał Województwa kujawsko-pomorskiego w piłce siatkowej chłopców. Do tego poziomu rozgrywek zakwalifikowały się następujące szkoły: ZS Kościelec, ZS Bielice, ZSM nr1 Bydgoszcz oraz ZS Staszic Nakło. Grano systemem „pucharowym” do dwóch wygranych setów z ewentualnym tie-break do 15. Po krótkiej odprawie i losowaniu zespoły rozpoczęły rozgrywki na boisku. Poniżej prezentujemy kolejność spotkań, wyniki i końcową klasyfikację:

ZS Bielice – ZSM nr 1 Bydgoszcz 0:2 (19:25,23:25)
ZS Kościelec – ZS Staszic Nakło 0:2 (17:25, 18:25)

mecz o 3 miejsce
ZS Bielice – ZS Kościelec 0: 2 (20:25, 18:25)

mecz o 1 miejsce
ZSM nr 1 Bydgoszcz – ZS Staszic Nakło (16:25, 18:25)

Klasyfikacja końcowa:

  1. ZS Staszic Nakło
  2. ZSM nr 1 Bydgoszcz
  3. ZS Kościelec
  4. ZS Bielice

W bardzo dobrym stylu nakielski „Staszic” zagwarantował sobie awans do finału województwa kujawsko-pomorskiego. Po turniejach na poziomie gminnym i powiatowym przypieczętował zwycięstwo w półfinale wojewódzkim na tegorocznej Licealiadzie. Wygrane mecze zakończyły się bez straty seta nie pozwalając rywalom uzyskać poziomu dwudziestu punktów w każdym z nich.Ten dzień – „Międzynarodowy Dzień Mężczyzny”,okazał się szczęśliwy dla całego naszego zespołu.

Ze względów organizacyjnych nasi siatkarze nie mogli rozegrać spotkań na własnym parkiecie. Zawody jednak udało się przeprowadzić dzięki uprzejmości Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej, która udostępniła halę widowiskowo-sportową zespołom na czas rywalizacji. Osobne podziękowania kierujemy do nauczycieli: Krzysztofowi Gillowi oraz Marcinowi Pakulskiemu, którzy pomogli w organizacji jednocześnie sędziując wszystkie spotkania.

Zwycięska drużyna zagrała w składzie: B. Tacikowski, J. Kiersznicki, H. Kwiatkowski, B. Kalinowski, M. Bruski, F. Nowaczewski, F. Jeżewski, C. Młynarczyk, Sz. Kania, D. Nowacki. Opiekunem na zawodach był nauczyciel wychowania fizycznego Michał Stachowski.

Warto dodać, że do kwalifikacji najwyższego poziomu wojewódzkiego czekaliśmy 10 lat. Sięgając do tamtych czasów nasi aktualni absolwenci wrócili ze złotym medalem. Jak będzie tym razem, przekonamy się 24 marca w Bydgoszczy. Trzymajcie kciuki!

materiał: Michał Stachowski, ZS Staszic Nakło