846 powodów do kreatywności

846 elementów do dyspozycji, 215 rodzajów klocków LEGO w 17 kolorach tyle powodów do kreatywnego budowania robotów mieli trzecioklasiści ze Staszica na zajęciach z budowy i programowania robotów. Do tego czujniki ruchu, kolorów czy dźwięku, serwomotory i mikro kontroler nie tylko sterujący zbudowanymi mechanizmami, ale przede wszystkim zapewniający bezprzewodową komunikację z tabletem, smartfonem czy komputerami, na których uczniowie uczą się programować stworzonego na lekcjach informatyki robota.

Wszystko zaczęło się trzy tygodnie wcześniej od lekcji wprowadzającej do świata robotyki, następnie intensywna praca w czteroosobowych zespołach nad stworzeniem pierwszego robota w naszej szkole i jednocześnie intensywny kurs programowania wirtualnych robotów stanowiący podstawę do uaktywnienia naszego dzieła. W czwartym tygodniu robot jest gotowy i wyznaczamy mu konkretne zadania, których rozwiązanie sprawia wszystkim największą frajdę.

Robo-Staś, bo tak pieszczotliwie nazwali go trzecioklasiści, szybko zyskał ich sympatię, wcielając się w rozmaite role: snajpera, boksera, hokeisty czy śpiewającego i tańczącego artystę.

Zachęcam do obejrzenia galerii pokazującej zaangażowanie i kreatywność trzecioklasistów Staszica.

 Autor: Tomasz Suty