Spływ kajakowy klasy 1g

Dnia 11 września klasa 1g logistyczna uczestniczyła w spływie kajakowym na rzece Orla, który odbył się w ramach realizacji projektu zajęć pozalekcyjnych Starostwa Powiatowego w Nakle pt. “W zdrowym ciele zdrowy duch – sportowo i turystycznie III”.

Głównym celem wycieczki była aktywna turystyka, nabycie podstawowych umiejętności kajakarskich oraz integracja klasowa. Spływ kajakowy zorganizowany i przeprowadzony został przez doświadczonych instruktorów z uprawnieniami ratowników wodnych Michała Raczyńskiego, Michała Stachowskiego oraz wychowawcę klasy Marcina Kulińskiego.
Zasady bezpieczeństwa, sprawy techniczne i przyrodnicze aspekty spływu omówił Michał Raczyński, który przywitał wszystkich uczestników w Harcerskiej Stanicy Wodnej w Rościminie. Po zwodowaniu kajaków swoją
w dużej większości pierwszą przygodę z kajakiem rozpoczęli logistycy. Kilkugodzinne szkolenie połączone ze spływem kajakowym pokazało prawdziwy charakter uczniów, dało dużo radości i pozwoliło poznać walory krajobrazowo przyrodnicze naszego regionu. Po zakończonych zajęciach był czas na integrację przy ognisku oraz gry
sportowe.

Klasa 1g kieruje słowa podziękowania do wszystkich zaangażowanych w przygotowanie i przeprowadzenie naszej wycieczki osób. Dziękujemy za poświęcony czas i pokazanie nam ciekawiej formy aktywnego spędzania czasu.