Życie i działalność Stanisława Staszica – konkurs wiedzy o patronie szkoły

        W dniu 22 lutego 2019 r.  rozegrany został turniej wiedzy o życiu i działalności patrona szkoły Stanisława Staszica. Honorowy patronat nad imprezą objął Dyrektor szkoły mgr Dariusz Jan Betscher.

        Jak co roku w rywalizacji uczestniczyły trzyosobowe drużyny ze wszystkich klas pierwszych. I tym razem poziom posiadanej wiedzy przez uczestników konkursu był bardzo duży,  a bój  o prymat toczył się do samego końca. Ostatecznie zwycięstwo przypadło drużynie z klasy I c technikum kształcącego w zawodzie technik ekonomista w składzie Juliana Górecka, Julia Iwanek i Martyna Rogalska. Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie z klasy I b TOT: Martyna Barczykowska, Agata Dorosz i Aleksander Smolarek, a trzeci stopień podium przypadł informatykom z klasy I e w składzie: Jagoda Furtak, Radosław Jasiorowski i Adrian Senska. Na koniec dyplomy wszystkim drużynom wręczyli Dyrektor szkoły mgr Dariusz Jan Betscher i nauczyciel historii mgr Krzysztof Borus. W przeprowadzeniu całej imprezy bardzo pomogły uczennice z klasy III a: Weronika Dorosz – prowadząca turniej i Iwona Kraczek – odpowiedzialna za liczenie punktów. Przebieg turnieju na zdjęciach uwiecznił pan Karol Lizak.

        Organizatorzy turnieju, nauczyciele historii Krzysztof Borus i Witold Szarszewski, bardzo dziękują wszystkim uczniom za udział w konkursie i gratulują  obszernej wiedzy.

autor: Krzysztof Borus