Zespół Staszica w Półfinale Wojewódzkim.

W dniu 12 lutego w hali sportowej ZSP im. St. Staszica odbył się ćwierćfinał wojewódzki w piłce siatkowej chłopców Szkól Ponadgimnazjalnych. Do Nakła zawitały takie drużyny jak VI LO z Bydgoszczy, I LO ze Żnina oraz II LO z Inowrocławia w związku z czym turniej zapowiadał się interesujący. Nikt kto miał okazję tego dnia podglądać Naszych siatkarzy na parkiecie z pewnością się nie zawiódł. Po uprzednim losowaniu wiadomo było, iż zagramy drugi mecz z Inowrocławiem. W pierwszym starciu IV LO z Bydgoszczy w dość łatwy sposób uporało się ze Żninem. 2:0 (25:6 ; 25:16). Drugi pojedynek to spora dawka emocji, przekładana wieloma udanymi atakami oraz skutecznością w obronie. Przed meczem opiekun zespołu Dariusz Malikowski powiedział „albo zagramy dobrze albo beznadziejnie, nigdy nie ma sytuacji, że gramy przeciętnie” Słowa te znalazły odzwierciedlenie na parkiecie i to gospodarze dostali się do finału 2:0 (25:22 ; 27:25). W meczu o trzecie miejsce emocji już nie było. Zarówno zespół z Inowrocławia jak i ze Żnina walczyli o honor. Górą okazało się II LO 2:0 (25:20 ; 25:9). Na finał wszyscy czekali z niecierpliwością. Niestety pierwszy set nie należał do udanych. Przegraliśmy pierwszego seta.
W drugim secie nastąpił przełom. Uczniowie wraz z opiekunami głośno dopingowali Naszych… „ Staszic, Staszic, Staszic” To najwidoczniej pomogło. Okpisz i spółka dostali wiatru w Żagle i wzięli się do roboty. Stan rywalizacji 1:1. O wszystkim zadecydował tie break. I tu ponownie publiczność okazała się dodatkowym zawodnikiem i po ostatnim punkcie zapanowała euforia. Jesteśmy w półfinale wojewódzkim, który zorganizowany będzie…także u Nas. Gratulujemy całemu zespołowi zwycięstwa. Całej szkole postawy, i czekamy na więcej. Poniżej prezentujemy wyniki oraz klasyfikację końcową.

ZSP im. S. Staszica – II LO Inowrocław 2:0 (25:22, 27:25)
VI LO Bydgoszcz – I LO Żnin 2:0 (25:6, 25:16)

Mecz o 3 miejsce:
II LO Inowrocław – I LO Żnin 2:0 (25:20, 25:9)

Finał:
ZSP im. St. Staszica – VI LO Bydgoszcz 2:1 (19:25, 25:20,15:9)

Klasyfikacja:
1. ZSP im. S. Staszica w Nakle nad Notecią
2. VI LO w Bydgoszczy
3. II LO w Inowrocławiu
4. I LO  w Żninie
ZSP im. St. Staszica zaprezentował się w następującym składzie: Mateusz Okpisz, Dawid Chmura, Adam Kelm, Arkadiusz Kaluska, Patryk Łukasik, Piotr Murach, Dariusz Olejniczak, Jarosław Pikul. Opiekunem zespołu jest: Dariusz Malikowski.