Żeński “STASZIC” najlepszy !!!

W dniu 10.01.2011 w Hali ZSP im. St. Staszica w Nakle nad Notecią zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt.  W zawodach wzięły udział cztery drużyny. W tym roku Staszic miał przyjemność gościć I LO im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią, ZSP nr 1 z Kcyni oraz I LO im. St. Wyspiańskiego w Szubinie. W porównaniu z ubiegłorocznym turniejem zabrakło jednej drużyny z „Chroboczka” z Szubina.

W pierwszym meczu spotkały się drużyny gospodarza oraz Szubina. Po dość ciekawym widowisku podopieczne pani Grażyny Jaskólskiej zwyciężyły 2:1.

W kolejnym spotkaniu zmierzyły się Krzywousty i ZS nr 1 z Kcyni ( 2:1). Tu również emocji nie zabrakło, natomiast po zdobyciu ostatniego punktu to drużyna z Nakła cieszyła się ze zwycięstwa. Drużyna p. Jacka Kulińskiego musiała zadowolić się walką o miejsce III i IV.

Po rozegraniu tych dwóch meczów, sytuacja stała się jasna i klarowna. Tak jak w zeszłym roku w Kcyni, w finale zmierzyły się ponownie drużyny nakielskie. Licznie zgromadzona publiczność w hali Staszica miała okazję obejrzeć pasjonujące widowisko. Finał jak zawsze nie rozczarował. Pierwszy set wskazywał, iż to dziewczęta z „Krzywego” wywalczą pierwszą lokatę. W drugim secie na boisko wyszedł zupełnie inny zespół, który od pierwszego do ostatniego punktu był skuteczny w ataku, świetnie grał zagrywką oraz bardzo dobrze w obronie. Konsekwencja tych dwóch setów był tie-break. Tu również emocji nie zabrakło. Widocznie historia lubi się powtarzać gdyż drużyna p. Janusza Damskiego nie potrafiła powstrzymać zawodniczek ze Staszica. Jest to wyczyn niebywały, gdyż dziewczyny obroniły tytuł Mistrza Powiatu Nakielskiego w Piłce Siatkowej drugi rok z rzędu.

W meczu o III lokatę lepsze okazały się dziewczyny z Szubina, które pokonały Kcynię 2:1.

Uroczystego wręczenia dyplomów oraz pucharów dokonała dyrektor ZSP im. St. Staszica pani Alicja Czubak.