Zakończyły się obchody drugiej edycji Festiwalu Ekonomisty w Staszicu

        W piątek 8 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią odbyła się gala podsumowująca drugą edycję Festiwalu Ekonomisty i Handlowca. Festiwal Ekonomisty i Handlowca to element projektu „Postaw na przedsiębiorczość” realizowanego w ramach zajęć pozalekcyjnych ze środków uzyskanych ze Starostwa Powiatowego w drodze konkursu.
        Festiwal Ekonomisty przygotowali nauczyciele: G. Kinderman (koordynator projektu), A. Rotkiewicz, M. Fedec, J. Jamnik-Bojewska, S.Chmielewski, Rafał Popowski i P. Benenowski. Harmonogram tygodniowego święta ekonomistów i handlowców ze Staszica był bardzo atrakcyjny.

        Pierwszy dzień upłynął pod hasłem: kształcenie dualne miarą sukcesu, podczas którego odbyły się  warsztaty panelowe. W drugim dniu Festiwalu ekonomiści wybierali dalszą drogę edukacyjną. Hasło przewodnie brzmiało dobry start w przyszłość – Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Środa to był trzeci dzień Festiwalu w trakcie którego odbyły się siódme Targi Pracy, w ramach współpracy ekonomistów Staszica z Powiatowym Urzędem Pracy. Kolejnego dnia odbył się konkurs pt. „Moje finanse – moja przyszłość” , w którym uczestniczyła młodzież gimnazjalna.

        Organizatorzy dziękują za pomoc i zaangażowanie: pracodawcą i pracownikom lokalnych firm i instytucji, pracownikom naukowym z UMK Wydziału Ekonomii i Zarządzania w Toruniu, nauczycielom,  uczniom kierunków ekonomicznych, a w szczególności technikum ekonomicznego i technikum handlowego, Szkolnemu Kabaretowi i Szkolnemu Zespołowi Muzycznemu.

Zapraszamy na kolejną edycję Festiwalu Ekonomisty i Handlowca, która odbędzie się już za rok!

Tekst: Agnieszka Rotkiewicz

Zdjęcia: Natalia Trojanowska