Zakończyła się strategiczna Gra Ekonomiczna

Zakończyła się strategiczna Gra Ekonomiczna prowadzona pod hasłem „Fair Play Bank – Geneza”.

Jednym z organizatorów konkursu był Bank Spółdzielczy w Nakle nad Notecią. Przypomnijmy, że gra trwała od 7 października. Konkurs przeznaczony był dla osób w wieku 13-20 lat (uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych). Mimo przyjaznej i lekkiej formy, celem gry było przekazanie i utrwalenie wiedzy na temat bankowości spółdzielczej oraz cech odróżniających ten rodzaj bankowości od konkurencji. Gracze mogli swoją wiedzę sprawdzić w praktyce budując bank, łącząc się w grupy, podejmując wspólne decyzje w trosce nie tylko o biznes, ale także o społeczność, w jakiej funkcjonują.

Łączna ilość graczy (Minibanków) ze wszystkich banków spółdzielczych wyniosła 14.381. Pod Bankiem Spółdzielczym w Nakle nad Notecią zarejestrowało się 243 graczy, natomiast łączna ilość Megabanków w skali kraju wyniosła 2.843. Z naszym bankiem zidentyfikowało się 75 Megabanków.

Nagrodami głównymi w grze były nagrody pieniężne dla trzech najlepszych zespołów, spośród wszystkich Megabanków. W pierwszej trójce nie znalazł się żaden Megabank działający pod szyldem Banku Spółdzielczego w Nakle nad Notecią.

Z ramienia BS Nakło najlepszy Megabank uplasował się na 18 pozycji (zespół stworzony przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Nakle nad Notecią).

Jeśli chodzi o nagrody możliwe do zdobycia przez graczy w licytacjach, to podczas gry wydano wszystkie 30 sztuk nagród ufundowanych przez Bank Spółdzielczy w Nakle nad Notecią (smartfon, mp3, słuchawki, myszy bezprzewodowe, pendrive).

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczestnikom życzymy sukcesów w kolejnych edycjach gry. W 2013 roku gra miała pilotażowy charakter i planuje się kontynuację tego typu zabaw w latach kolejnych.

materiał: Tomasz Kokoszewski Bank Spółdzielczy w Nakle nad Notecią