XV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy z Rachunkowości

Konkurs dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych zorganizowany został przez Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Koło Naukowe Rachunkowości przy UMK w Toruniu w dniu 5 grudnia 2014 r. ZSP im. Staszica reprezentowała trójka uczniów z czwartej klasy Technikum Ekonomicznego: Paulina Jagodzinska, Emilia Żygowska i Piotr Westphal.

Konkurs Wiedzy z Rachunkowości cieszy się dużą popularnością wśród szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku o godzinie 13:00 pierwszy etap – test składający się z 25 pytań – rozpoczęło 89 uczestników. O godzinie 14:50 po ogłoszeniu wyników pierwszej część, trzydziestka najlepszych uczniów przystąpiła do drugiego, jeszcze bardziej skomplikowanego etapu. Do drugiego etapu zakwalifikowała się Paulina Jagodzinska, która ostatecznie uplasowała się na piątej pozycji.

Laureaci – dziesięć osób, które uzyskało najlepsze wyniki otrzymają maksymalną liczbę punktów w najbliższym postępowaniu rekrutacyjnym na Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Warto zaznaczyć, że nauczycielem rachunkowości w klasie 4c jest Pani Dyrektor Alicja Czubak.

Gratulujemy uczestnikom i laureatom!