X Profilaktyczny Festyn Sportowo – Rekreacyjny

24. 05 2013r. w naszej szkole, jak co roku odbył się już X Profilaktyczny Festyn Sportowo – Rekreacyjny dla dzieci Przedszkola nr 3. Festyn organizowała p. Ewa Welker, a pomagały jej dziewczęta z klasy IA – Monika Meller, Agnieszka Daroń, Dominika Daroń, Oliwia Zamroczyńska, z klasy IC – Klaudia Gajewska, Kinga Musiał, Anna Lipińska, Milena Półtorak oraz Daria Olszewska z klasy IE.

Celem festynu, było rozwijanie podstawowych funkcji rozwoju dziecka, takich funkcji jak: stymulującej, adaptacyjnej, kompensacyjnej oraz korekcyjnej. W grach i zabawach uczestniczyło 42 dzieci. Dzieci bardzo chętnie brały udział w każdej zabawie, na ich twarzach było widać radość i satysfakcję, że radzą sobie z każdym zadaniem.

Nie miało to znaczenia, czy jest to dziecko młodsze, czy starsze wszystkie były zaangażowane całym sercem w to co się działo w hali sportowej. Nam najwięcej radości sprawił fakt, że wszystkie dzieci razem, brały aktywny udział w festynie (te najmłodsze i najstarsze) i nie miały ochoty tej zabawy zakończyć, mimo iż nadchodził czas zakończenia tej wspaniałej zabawy.

Zapraszamy za rok!!