X jubileuszowy Dzień Przedsiębiorczości w Staszicu.

We wtorek, 12 marca 2015 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią odbyła się X-jubileuszowa edycja Dnia Przedsiębiorczości. Głównym organizatorem tego wydarzenia było koło Ekonomiczne i Koło Przedsiębiorczości., którymi opiekują się nauczyciele: Grażyna Kinderman oraz Tomasz Hopfinger. To kolejna impreza organizowana w szkole w ramach w Roku Szkoły Zawodowców. Dzień Przedsiębiorczości przebiegał pod patronatem Starosty Nakielskiego. Uczestniczyli w nim specjalnie zaproszeni goście: Wicestarosta Nakielski Andrzej Kinderman, dyrektor Banku Spółdzielczego Oddziału w Nakle nad Notecią Justyna Gruntkowska, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy Małgorzata Jurek oraz doradca klienta PUP Hanna Kozakiewicz, przedstawiciel firmy „ZELAN” Marian Olszyński. Wszyscy mieli możliwość uczestnictwa w programie artystycznym przygotowanym przez młodzież Staszica pod kierunkiem nauczycieli: Sławomira Chmielewskiego (występ wokalny) i Rafała Popowskiego (kabaret)..

Głównymi bohaterami Dnia Przedsiębiorczości byli uczniowie klas III gimnazjów powiatu nakielskiego. Młodzież  Gimnazjum nr 4 w Nakle nad Notecią przybyła z opiekunem, panią Beatą Taczyńską-Milczarek, młodzież Gimnazjum nr 3 w Nakle nad Notecią – z panią Ewą Lamprecht, młodzież  Gimnazjum w Paterku – z panem Jackiem Pedzińskim, a młodzież Gimnazjum w Potulicach – z panem Markiem Frąckowiakiem. Szkolne drużyny zmierzyły się  w konkursie pt. „Moje finanse – moja przyszłość”. Uczniowie zweryfikowali swoją wiedzę i postawę przedsiębiorczą. Sprawdzali  umiejętności związane z działalnością gospodarczą i jej prowadzeniem. Zadaniem młodych przedsiębiorców było stworzenie firm konkurujących ze sobą w produkcji  i sprzedaży produktu oraz osiągnięcie najlepszych wyników finansowych. Zmagania wygrała drużyna Gimnazjum nr 3. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni upominkami.

Organizowany w „Staszicu” Dzień Przedsiębiorczości miał na celu przybliżenie gimnazjalistom zagadnień z zakresu ekonomii. Przeprowadzony konkurs wzbudził w uczniach ciekawość i być może w przyszłości będą oni chcieli poszerzyć swoją wiedzę z zakresu ekonomii w naszej szkole. Ważne jest i to, że młodzież Staszica, która jak co roku ochoczo bierze udział w tej imprezie ma doskonałą sposobność, aby kształcić swoje zdolności organizacyjne, własną przedsiębiorczość i kreatywność, a te cechy z całą pewnością przydadzą im się w dorosłym życiu.

zdjęcia: kurier-nakielski.pl