WYJAZD STUDYJNY DNIA 09.03.2011 – „TARGI EDUKACYJNE” UMK TORUŃ. SPOTKANIE Z WŁAŚCICELAMI FIRMY „MAXIMUS”

Dnia 09.03.2011 uczniowie klas Technikum przy Z.S.P im Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią uczestniczyli w najnowocześniejszych Targach Edukacyjnych organizowanych przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Uczniowie zapoznali się z ofertami następujących Uczelni Wyższych:

  • Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Toruń
  • Collegium Medicum UMK im. Ludwika Rydygiera, Bydgoszcz
  • Uniwersytet Gdański
  • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Poznań
  • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Bydgoszcz
  • Uniwersytet Łódzki
  • Uniwersytet Szczeciński
  • Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, Bydgoszcz
  • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Olsztyn
  • Uniwersytet Warszawski

Największym zainteresowaniem wśród naszych uczniów cieszyły się:

*      Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Bydgoszcz

*      Uniwersytet Gdański

*      Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Toruń

*    Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Poznań

Uczennice zainteresowały się także Wojskową Akademią Techniczną…

W stronę powrotną uczniowie mieli możliwość zapoznania się z bardzo popularną w ostatnim czasie formą prowadzenia działalności gospodarczej  jaką jest  świadczenie usług związanych z kulturą, sportem i rekreacją na przykładzie firmy „MAXIMUS” w Bydgoszczy.

„Maximus” jest prowadzony przez Panią Magdę Szczepańską, żonę sławnego strongmena Roberta Szczepańskiego.

Właścicielka opowiedziała naszym uczniom jak zrodził się pomysł otwarcia „MAXIMUSA”. Nieukrywana, że duże znaczenie miało to, że jej mąż jest znany na całym świecie. Podczas rozmowy okazało się, że właściciele nie są z Bydgoszczy, tylko pochodzą z małych miejscowości. Przyjechali do Bydgoszczy, gdy mieli 16-ście lat.

Pani Magda opowiedziała o kadrze jaką zatrudnia, jak odbyła się rekrutacja na pracowników. Przyznała się do tego, że zatrudniając pracowników patrzyli też na osoby, które mają osiągnięcia na arenie sportowej w kraju i nie tylko. Taką osobą jest Mariusz Lewandowski , który jest złotym medalistą Międzynarodowych Mistrzostw Polski.

 Właścicielka zachęcała naszych uczniów do robienia wszelkiego rodzaju kursów kwalifikacyjnych do prowadzenia zajęć fitness, gdyż rynek jest ograniczony a potrzeby wśród pracodawców są duże. Mówiła, że jest to bardzo dobra forma dla młodych osób, które chcą sobie dorobić na studiach.

Po prelekcji  uczniowie skorzystali z oferty przygotowanej specjalnie dla nich. Panowie pod okiem Międzynarodowego Mistrza Polski rozpoczęli trening na siłowni.

A Panie w tym czasie poznały najnowocześniejszą i najpopularniejszą formę zajęć – bike pod okiem specjalistki Pani Asi.

Przed rozpoczęciem treningu dziewcząt pojawił się Robert Szczepański.Dziewczyny w rytm muzyki przy zgaszonym świetle jeździły na rowerach. Są to w ostatnim czasie najbardziej popularne zajęcia, na które należy się zapisywać z wyprzedzeniem tygodniowym.

Po treningu dziewczyny odbyły rozmowę z Panią Joasią w sprawie dobrego odżywiania oraz jakie kursy należy skończyć, żeby prowadzić zajęcia z fitness oraz bike.

                                                                                                              Koordynator szkolny: Marzena Tomczak