WYJAZD STUDYJNY 23/24.03.2011 W RAMACH POKL „KLUCZ DO PRZYSZŁOŚCI”

W dniach 23-24.03.2011 uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica w Nakle nad Notecią uczestniczyli w wyjeździe studyjnym, w ramach projektu „Klucz do przyszłości”. Podczas wyjazdu uczestnicy zwiedzili jednego z najnowocześniejszych i największych producentów porcelany w Polsce – ZAKŁADY PORCELANY STOŁOWEJ “LUBIANA” S.A.

W zakresie technologii Firma dysponuje najnowszymi światowymi rozwiązaniami: prasy izostatyczne, urządzenia do odlewania ciśnieniowego, piece do wypału dekoracji wszkliwnych, produkcja granulatu do pras izostatycznych, mechaniczne szkliwienie.

Oferta to ponad 1000 asortymentów w trzech segmentach: porcelana hotelowa (11 fasonów), porcelana dla domu (cienkościenna – 10 fasonów) i galanteria porcelanowa.

Spółka zaopatruje bezpośrednio ponad 200 hoteli, w tym sieć ACCOR i inne hotele w Polsce takie jak: MARRIOTT, Radisson, Sheraton, Hyatt, i wiele innych.

Uczestnicy zostali oprowadzeni po całym Zakładzie i zobaczyli jak wygląda cały proces produkcji porcelany. Niestety nie można było robić zdjęć. 

Z Zakładów Produkcji Porcelany uczniowie prosto wybrali się na Uniwersytet Gdański, żeby uczestniczyć w wykładach zorganizowanych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną z Gdańska.

Uczniowie mogli poczuć atmosferę studiowania na Uniwersytecie Gdańskim siedząc w salach wykładowych i słuchając wykładów przygotowanych specjalnie dla nich.Po wykładach jako jedyna grupa zostaliśmy zaproszeni do zwiedzenia Wydziału Fizyki.Następnie uczestnicy zwiedzili Targi Edukacyjne Szkół Wyższych.

Po Targach Edukacyjnych chwila odpoczynku, żeby wieczorem mieć siły na Teatr Muzyczny w Gdyni – „Skrzypek na dachu”.

Przed Teatrem jeszcze chwila na spacer nad morzem, choć bardzo wiało to uczniowie nie odmówili sobie tej przyjemności.

 Uwieńczeniem tak wspaniałego dnia był „Skrzypek na dachu”.Następnego dnia zwiedziliśmy Starówkę w Gdańsku.

                                                                       koordynator szkolny: Marzena Tomczak