Wyjazd Staszica na ITB Berlin 2016.

W dniach 12-13.03.2016r uczniowie klas turystycznych z ZSP im. ks. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią uczestniczyła w wyjeździe na Między Narodowe Targi Turystyczne ITB Berlin zorganizowane przez Fundacje Staszica. Wyjazd oraz jego poszczególne elementy zostały przygotowane przez młodzież w ramach przygotowania do zawodu, który będą wykonywali w przyszłości.

Pierwszy dzień wycieczki uczestnicy spędzili na Targach Turystycznych ITB, które rozpoczęły się  o godz. 10:00. Na targach wystawiają się największe firmy z branży turystycznej, z całego świata. Młodzież zapoznała się z zasadami funkcjonowania dużych targów. Zobaczyła również w jaki sposób promowane są produkty turystyczne oraz jak promują się firmy. Uczniowie mieli również okazję w praktyce sprawdzić swoją znajomość języka niemieckiego i angielskiego, prowadząc konwersację z przedstawicielami poszczególnych stoisk targowych.

Następny dzień upłynął na zwiedzaniu Berlina. Uczniowie wzięli udział w warsztatach z pilotażu i przewodnictwa przeprowadzonych pod okiem pana Wojciecha Tyborskiego. Młodzież była bardzo zadowolona z wyjazdu, który na pewno dostarczył im wiele niezapomnianych wrażeń i doświadczeń. Podczas całej wycieczki dopisywał nam świetny humor.

Koordynator wycieczki Agata Pyszka 1b

WIĘCEJ ZDJĘĆ >>>>>>