Wyjazd integracyjny pierwszaków z TOTu i TORu

W piątek 2 października klasy I B i I D w towarzystwie wychowawców, p. Rafała Popowskiego i p. Sławomira Chmielewskiego oraz opiekuna p. Patrycji Słoniny, o 8:00 wyruszyły spod budynku szkoły w stronę Bydgoszczy, by spędzić wspólnie czas i lepiej się poznać. Pierwszym przystankiem na trasie było Olympic Bowling Center w hali Łuczniczka, gdzie na przybyłych czekały zarezerwowane tory do gry w kręgle, do której można było przystąpić po dobraniu jakże stylowego profesjonalnego obuwia zapewnionego przez kręgielnię.

Na miejscu okazało się, że tzw. „lecenie w kulki (no może w tym przypadku w kule)” potrafi być bardzo emocjonujące i dostarczyć wspaniałej rozrywki. Rywalizacja rozgorzała na dobre w kilkuosobowych grupach i dostarczyła jej uczestnikom niezapomnianych wrażeń. Za przykład do naśladowania posłużył p. Sławek, który popisywał się warsztatem bowlingowym godnym prawdziwego zawodowca. Zresztą jak to robią kręglowi wymiatacze możecie obejrzeć w dołączonym do tej relacji krótkim zapisie możliwości naszego nauczyciela.

Dwie godziny szybko minęły i wesoła gromadka przemieściła się do Galerii Pomorskiej, gdzie czekał na nią seans filmu „25 lat niewinności. Historia Tomasza Komendy”. Ale jeszcze zanim to nastąpiło, był czas, żeby uzupełnić niedobór fast foodu w organizmie, czego udało się dokonać w części restauracyjnej galerii handlowej. Z pełnymi brzuchami, w których zostało jednak jeszcze miejsce na popcorn i inne nachosy, ekipa udała się do kina Helios, aby oddać się lekturze w/w obrazu. Film zrobił piorunujące wrażenie na oglądających i skłonił do refleksji nad znaczeniem wolności w życiu człowieka.

Ok. godz. 15:00, uczniowie wraz z opiekunami zameldowali się w komfortowym wynajętym na tą okazję autobusie PKSu, po czym opuścili gród nad Brdą udając się w drogę powrotną do Nakła. Po 16:00 wycieczka zakończyła się tam gdzie się rozpoczęła, czyli w zatoczce przystankowej przed Staszicem i jej wszyscy uczestnicy, w poczuciu świetnie spędzonego czasu, rozeszli się do domów. Do następnego razu!

Autor: Rafał Popowski

Video: