WYCIECZKA PRZEDMIOTOWA NA TARGI POZNAŃSKIE

Dnia 15 września 2011 r. w ramach projektu na zajęcia pozalekcyjne wspierane przez Starostwo Powiatowe w Nakle – młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalych im. Stanisława Staszica uczestniczyła w wycieczce przedmiotowej do Poznania.  Organizatorami byli: p. Grażyna Kinderman i p.. Michał Hopfinger .Opiekunami byli także p. Aleksandra Martin i p. Tomasz Kowalski .

Celem naszej wycieczki były MIĘDZDZYNARODOWE TARGI POZNAŃSKIE.

W dniu 15 września 20011 r. odbywały się tutaj targi:

-Polagra-Food-Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych i Gastronomii

-Pakfood-Targ-i Opakowań dla Przemysłu Spożywczego, 

-Polagra-Tech- Międzynarodowe Targi Technologii Spożywczych            

Przed zwiedzaniem  Targów Poznańskich młodzież została poinformowana w krótki i zwięzły sposób o aktualnej ofercie targowej. Opiekunowie zwrócili także uwagę  w jaki sposób należy zwiedzać targi i na co należy zwrócić uwagę.

      Po odwiedzeniu razem kilku pawilonów, młodzież mogła w mniejszych grupach zwiedzać interesujące ich wystawy. A  ciekawych rzeczy było mnóstwo ! Nowoczesne sposoby pakowania towarów ,  sposoby promocji i prezentacji wyrobów , wyposażenie sklepów i wiele innych prezentacji.                                

Młodzież mogła  porozmawiać z przedstawicielami firm, które prezentowały swoje produkty. Spotykali się oni z dużą życzliwością wystawców, którzy odpowiadali cierpliwie na zadawane pytania. Obdarowywali oni młodzież naszej szkoły swoimi materiałami reklamowymi i produktami. Mogli także uczestniczyć w wielu degustacjach wyrobów spożywczych  prezentowanych na targach.             

              Po zwiedzeniu Targów Poznańskich młodzież udała się na RYNEK STAREGO MIASTA.

 Była to już kolejna impreza organizowana w ramach zajęć pozalekcyjnych. Wkrótce następny etap – w listopadzie wyjazd na targi do Berlina.