Uczniowie Staszica Zorganizowali Wyjazd na Tragi ITB w Berlinie

          W dniach 8 i 9 marca 2019 Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych imienia Stanisława Staszica, tradycyjnie już odwiedzili Berlin i jedne z największych Targów Turystycznych na Świecie.

          W bieżącym roku szkolnym Uczniowie klasy 2B Technikum Obsługi Turystycznej w ramach programu Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo założyli firmę „Young Tour”, w której skład wchodzi 10 młodych osób. Zajmuje się ona organizacją wycieczek szkolnych. Pierwszą  imprezą turystyczną, którą zorganizowali i zrealizowali w ramach przygotowania zawodowego pod okiem nauczycieli był 2-dniowy wyjazd do Berlina, a klientami byli uczniowie dwóch szkół.
W sposób praktyczny uczniowie wykorzystali wiedzę  z zakresu, organizacji oraz realizacji imprez i usług turystycznych, pilotażu i przewodnictwa.

          Pierwszego dnia, uczniowie wcielili się w role pilotów wycieczek oraz przewodników miejskich. Oprowadzili swoje koleżanki i kolegów po niemieckiej stolicy, a w trakcie wycieczki młodzież miała okazje zobaczyć najważniejsze obiekty w Berlinie: East Side Gallery, Centrum Berlina Zachodniego z Kościołem Pamięci i słynnym Zegarem Wodnym, Reichstag, Bramę Brandenburska, Pomnik Holokaustu, Sony Center oraz słynną Wieżę Telewizyjną znajdującą się na Alexander Platz.

          Drugiego dnia uczniowie spędzili czas na Targach ITB Berlin 2019. W tym roku krajem partnerskim berlińskich targów turystycznych była Malezja, jednak uczniowie mogli poznać kultury całego świata.

          Dla uczniów Technikum Obsługi Turystycznej była to świetna okazja do zdobycia wielu informacji na temat produktów oraz branży turystycznej, a  zarazem do spróbowania swoich sił w pilotażu i przewodnictwie, dzięki czemu wiedza zdobyta na zajęciach w ławkach szkolnych, została wykorzystana w sposób praktyczny. Nauczyli się odpowiedzialności i wrócili z bagażem pełnym doświadczeń.

autor: Aleksandra Rzyduch